Seznamka Wings dosazuje data z Facebooku do matematického modelu

Na Facebooku v současné době paralelně funguje několik průměrně úspěšných aplikací sloužících k seznámení. Právě Wings, který odkazuje k anglickému výrazu wingman (přítel stejného pohlaví, který vám dělá jakési křoví při hledání potenciálního protějšku), však má být tím, kdo vystoupí z řady. Nasvědčuje tomu i volba Faceboku aplikaci zobrazit mezi top ten na svém Dashboardu.

Přestože seznamka Wings už funguje několik měsíců a stihla si za tu dobu získat na čtyřicet tisíc uživatelů, Triangulate o ní dal oficiálně světu vědět až nyní. Výkonný ředitel společnosti Sunil Nagaraj období ticha před bouří odůvodnil tím, že vývojáři intenzivně pracovali na matematickém modelu kompatibility určenému k vylepšení návrhů potenciálně vhodných protějšků. Své modely pro úspěšné párování vytváří Wings z dat dvojic, které se daly skutečně dohromady, a neustále je reviduje.

Náhodně posbíraná data a trocha matiky?

Právě v šíři a variabilitě zásobování zmíněných modelů nejrůznějšími daty uživatelů tkví největší pokrok na poli technologií sloužících k seznámení. Není velkým překvapením, že po vyplnění několika základních údajů (věk, zájmy a sexuální orientace) stačí dát službě Wings souhlas s využitím dat z  profilu na Facebooku, přičemž Wings uvolněná data využije k dotvoření vlastního uživatelského profilu jedince. Aplikace je stejně tak schopná přebírat informace i z dalších sociálních kanálů jako Twitter či Foursquare. Na základě získaných údajů pak může služba začít porovnávat například oblíbené filmy potenciálních párů.

Buďme ale upřímní, porovnávání oblíbených filmů není žádnou novinkou a jde na poli seznamování o zcela běžnou položku. Wings jde tedy ještě dále. Klíčovou filozofií společnosti je v rámci možností sledovat skutečnou činnost jedinců na webu spíše než brát v potaz to, co o sobě sami říkají. Nagaraj jako příklad uvádí, že je sice možné navrhnout dobrou shodu dvou lidí na základě podobně vysokých hodnocení klasických filmů, ale ještě lepší je, pokud aplikace například prostřednictvím Netflixu zjistí, že dva lidé opravdu tráví mnoho času sledováním určitého druhu filmů.

K jakým informacím se ale aplikace ještě může dostat a co všechno jí zůstane (a mělo by) utajeno? Těžko proto soudit, zda na základě dosazení několika poměrně náhodně posbíraných faktů do matematického modelu je opravdu možné vytvořit fungující pár.

Via InsideFacebook, VentureBeat