Šéfka Facebooku prodala dvacetinu svých akcií za 91 milionů dolarů

Sheryl Sandbergové pomohl rychlý nárůst ceny akcií potom, co Facebook zveřejnil dobré výsledky za poslední čtvrtletí. Není zdaleka sama, podobně vydělali i ostatní vysocí manažeři firmy.

Po víc než roce na burze se akcie Facebooku dostaly aspoň na chvilku na svou upisovací hodnotu. Toho by bylo za normálních okolností třeba využít. V případě Sandbergové je to ale trochu jinak.

Vzhledem k tomu, že zastává pozici jakou zastává by totiž při každém výhodnějším prodeji svých akcií mohla být obviněna z insider tradingu.  Prodává tedy podle přednastaveného plánu, ve kterém nemá možnost měnit datum ani čas prodeje. Své cenné papíry už tak během letošního roku zpeněžila několikrát. Nejvýhodnější to bylo ale teď, kdy cena vystoupala k osmatřiceti dolarům za akcii.

Sandbergová prodává malé části svého podílu průběžně. Loni vyměnila cenné papíry přibližně za padesát milionů dolarů.  Teď ji ale nahrává kurz. To, co prodala minulý týden za 91 milion, byl jen pětiprocentní zlomek jejího akciového portfolia.

A není sama, kdo začal prodávat. Na začátku srpna prodal část akcií i finanční ředitel David Ebersman (7,8 milionu dolarů) a pozadu nezůstal ani technický ředitel Mike Schroepfer (9,1 milionu dolarů). Mark Zuckerberg zatím nic neprodává a ani prodávat nechce. Vystačí si s tím, co prodal během úpisu (kolem jedné miliardy dolarů)

 via CNN

Total
0
Shares
Další články