SafetyWeb pohlídá aktivity dětí na internetu i mobilu

Rodiče současné generace technologicky zdatných dětí mají bezesporu o poznání složitější situaci při dohlížení na aktivity svých potomků, než tomu bylo dříve. Mezi nástroje, které jim mají náročný úkol usnadnit, patří i zajímavá, i když už možná trochu děsivá aplikace SafetyWeb, která rodiče průběžně informuje přímo na jejich mobilní telefon.

Okamžité varování

Mobilní aplikace SafetyWeb je dostupná pro Android a iPhone. Funguje tak, že rodičům zobrazuje okamžitá varování v případě, že se jejich dítě dostane do kontaktu se závadným obsahem nebo je jeho činnost na webu ohodnocená jako vysoce riziková na základě různých kritérií. Ti tak mohou rychle reagovat, i když jsou zrovna „v pohybu“ a nesedí u počítače.

SafetyWeb umí dohlédnout i na způsob používání sociálních sítí. Rodiče mohou své děti chránit před nevhodnými výzvami od jiných uživatelů, stejně jako překontrolovat obsah, který jejich potomci chtějí na Facebook či Twitter vložit. Druhá zmíněná funkce může pomoci odhalit například to, zda děti nemají tendenci sdílet rizikové či příliš osobní až intimní údaje nebo fotky.

Pouze pro otrlé

Aplikace nicméně není zaměřena jen na online aktivity. Díky tomu, že společnost nedávno koupila firmu Odojo, zvládá nyní její software důkladně monitorovat i textové zprávy sledovaného uživatele. Ale vážně je chcete číst? Určitý dohled nad virtuálními aktivitami dětí a dospívajících je samozřejmě potřebný. Těžko ale říct, na kolik je vhodné, aby rodiče do nejmenšího detailu věděli, co si jejich děti píšou se svými vrstevníky. Při téhle představě se totiž snad každý, kdo si prošel pubertou, musí oklepat hrůzou.

Via ST