Safety Check po česku: Bouře Herwart udělala na Facebooku vítr

Extrémní vítr řádil v neděli v České republice. Vyžádal si tři lidské životy, zanechal bez proudu více než půl milionu lidí a donutil Facebook spustit funkci Safety Check. U nás vůbec poprvé. Češi na to reagovali po svém: vysmáli se tomu. A co vy, jste v bezpečí?

Nedělní události svědčí o tom, že si národ Cimrmanů a Švejků nenechá ani od Marka Zuckerberga a jeho týmu přikazovat, jak Facebook používat. Největší sociální síť poprvé v Česku spustila funkci Safety Check kvůli extrémně silné bouři Herwart.

Cesta do facebookového pekla je dlážděna dobrými úmysly

Facebook funkci Safety Check představil v roce 2014. Původně se tato funkce zapínala pouze v případě určitých přírodních katastrof či teroristických útocích. Globální agentury NC4 a iJET International o události informovaly Facebook, který ji pak lokálně aktivoval.

Po několika selháních s aktivací funkčnosti Safety Checku přišel Facebook s řešením, kdy je funkce zapnutá natrvalo přes webové stránky i přes mobilní aplikaci a může být aktivována samotnou „komunitou“.

Uživatelům po aktivaci funkce přijde upozornění s výzvou, aby se označili jako „v bezpečí“. Služba také umožňuje nabídnout komunitě pomoc třeba v oblasti dopravy, potravin nebo zásobování.

Vzhledem k tomu, že většina Čechů vnímala bouři Herwart prostě jen jako opravdu silný vítr, Facebook zaplavila vlna „vtipných“ příspěvků. V nich se škemralo třeba o pivo, pizzu nebo brko. Jakákoli skutečná žádost o pomoc se tak v nich nejspíš ztratila.

Neděláme si žádné naděje, že by se Facebooku v blízké době podařilo vyřešit tento problém zneužívání Safety Checku vtipálky a spammery, takže nám i vám nezbývá, než se podobnými příspěvky bavit nebo je jednoduše ignorovat.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

TOP virály týdne: Dozvuky olympiády a Lady Gaga

Když celým světem rezonují sportovní emoce a hodnoty jako odhodlání, vytrvalost či překonávání překážek, jen blázen by toho nevyužil. Proto i po zhlédnutí dnešních virálů možná budete mít pocit, že byste měli udělat něco osobního a přesto velkého. Tak do toho!