Rozměry nové podoby facebookových stránek

Stránky se opět mění, a s nimi se mění i vzájemná pozice profilové a cover fotografie. Jaké jsou nové rozměry na vrcholu stránky?

Aktivování redesignu i pro zbývající stránky na Facebooku už nebude trvat dlouho, a tak je na čase začít se starat, co všechno se vlastně bude měnit. Důležité v tomto směru jsou hlavně ty části, které jsou nejviditelnější – profilová a cover fotografie.

Fialkov Digital změřil všechny rozměry, které jsou důležité pro tvorbu elegantního designu stránek na Facebooku. To základní se nemění, rozměry profilové fotografie i cover fotografie zůstávají stejné, 160 x 160 pixelů u profilové fotografie a 851 x 315 pixelů cover.

Mění se ale vzájemné pozice těchto fotografií na vrcholu stránky. Profilová fotografie je posunuta vzhůru, stejně jako název stránky, tlačítko Like a některé prvky navigace. To je důležité zejména pro stránky, jejichž profilová fotografie plynule navazuje na cover fotografii a tvoří společně jeden celek. Takovým stránkám posun tuto jednotu naruší. Pro jiné stránky zase může nastat problém v tom, že nová pozice profilové fotografie zakryje část coveru, který je zamýšlen jako viditelný.

Více v infografice:

new-page-facebook-layout-01

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Jak StuNoMe vychovává mladé social media marketéry pro české značky

Persil, Exim Tours, Hypoteční banka, kino Světozor nebo třeba klinika Asklepion nechaly studenty @stunome, neboli oboru Studia nových médií, zapracovat na jejich strategii pro sociální média v čele s Facebookem. Studenti analyzovali stav oproti konkurenci, navrhli vhodný způsob komunikace s fanoušky a načrtli obsah pro úspěšné působení značek v sociálních médiích. Co z toho vzešlo?
Přečtěte si více

Honza hledá výzvu. Jak najít práci s Facebookem a Prezi

Sociální sítě nabízejí spoustu nových možností, jak získat vysněnou práci, většina zajímavých příběhů ale bohužel pochází ze zahraničí. I v Česku už ale existují první průkopníci a jeden z takových příběhů můžeme sledovat právě v těchto dnech. Co myslíte, najde Honza díky Facebooku novou výzvu?