Rozměry nové podoby facebookových stránek

Aktivování redesignu i pro zbývající stránky na Facebooku už nebude trvat dlouho, a tak je na čase začít se starat, co všechno se vlastně bude měnit. Důležité v tomto směru jsou hlavně ty části, které jsou nejviditelnější – profilová a cover fotografie.

Fialkov Digital změřil všechny rozměry, které jsou důležité pro tvorbu elegantního designu stránek na Facebooku. To základní se nemění, rozměry profilové fotografie i cover fotografie zůstávají stejné, 160 x 160 pixelů u profilové fotografie a 851 x 315 pixelů cover.

Mění se ale vzájemné pozice těchto fotografií na vrcholu stránky. Profilová fotografie je posunuta vzhůru, stejně jako název stránky, tlačítko Like a některé prvky navigace. To je důležité zejména pro stránky, jejichž profilová fotografie plynule navazuje na cover fotografii a tvoří společně jeden celek. Takovým stránkám posun tuto jednotu naruší. Pro jiné stránky zase může nastat problém v tom, že nová pozice profilové fotografie zakryje část coveru, který je zamýšlen jako viditelný.

Více v infografice:

new-page-facebook-layout-01