Je rozhodnuto. Twitter zvětšuje tweety na 280 znaků pro všechny

V září začal Twitter testovat velkou novinku. Vybraným uživatelům nabídl, že mohou psát tweety o dvojnásobném počtu znaků, z původních a pouhých 140 zvedl limit na 280. Po více než měsíci testování nyní tato sociální síť oznámila, že 280 znaků otevře pro všechny.

Twitter uvádí, že zvýšení počtu znaků je reakcí na požadavky jeho uživatelů, kteří si často stěžovali, že je 140 znaků omezuje ve snadném vyjadřování. Nový dvojnásobný limit by to měl změnit.

„Naším cílem bylo umožnit psaní většího počtu znaků při zachování rychlosti a stručnosti, které dělají Twitter Twitterem. Po analýze všech nasbíraných dat s radostí oznamujeme, že jsme tohoto cíle dosáhli a vypouštíme novinku pro všechny jazyky, kde byl malý počet znaků problém,“ vysvětluje změnu Aliza Rosenová, produktová manažerka Twitteru.

Nově tak budou moci psát do tweetů až 280 znaků všichni píšící latinkou, tedy i Češi. Japonštiny, korejštiny či čínštiny, které používají znakové písmo, se problém s nedostatkem prostoru netýká, proto pro ně Twitter novinku neuvolňuje.

Prostor pro větší myšlenku

Twitter nasbíraná data za poslední týdny pečlivě zanalyzoval a došel k závěru, že možnost dvojnásobně dlouhých tweetů bude pro mnoho uživatelů přínosná. Zároveň ale upozorňuje, že se nemusíme obávat přívalu dlouhých 280znakových příspěvků, těch bude pravděpodobně minimum.

Během testování Twitter naměřil, že pouze 5 procent tweetů mělo přes 140 znaků, jen 2 procenta pak přes 190 znaků. Vliv to ale mělo především na to, že zatímco při 140 znacích vyčerpalo celý limit 9 procent příspěvků (v angličtině), při zvětšení limitu už to bylo jen jediné procento.

„Ukazuje to, že díky většímu prostoru je pro lidi jednodušší vměstnat do jednoho tweetu své myšlenky,“ vysvětluje Twitter. Nyní uživatelům často chybělo třeba jen pár znaků, kvůli kterým museli trávit zbytečné množství času přepisováním tweetu tak, aby se vešli.

Své věrné fanoušky, kteří se 140 znaků nechtějí vzdát, tak Twitter ujišťuje, že podobné případy „zneužití“ většího limitu, jako představuje přiložený tweet níže, uvidíme jen minimálně. Nejspíše jen v začátku, kdy se budou chtít uživatelé s novou možností takzvaně vyblbnout.

Dvojnásobný limit bude Twitter uvolňovat pro všechny uživatele v následujících týdnech.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Ze zákulisí Facebooku: Tlačítko Dislike, tajný pokoj a firma na výrobu plakátů

Věděli jste, že Facebook ve skutečnosti je společností na výrobu plakátů řízenou Benem Barrym? Ve včerejší veřejné diskuzi s uživateli Redditu to odhalil zaměstnanec společnosti Bob Baldwin. Kromě toho se také přiznal, že v minulosti navštěvoval tajný pokoj v sídle sociální sítě, a abychom šli i na trochu vážnější notu, znovu vyvrátil, že by se někdy mělo objevit tlačítko Dislike.
Přečtěte si více

Jak se povodeň žene českým Facebookem a Twitterem

Zatěžkávací zkouška schopnosti efektivně využít sociální sítě zatím v Česku přináší rozporuplné výsledky. Pokud jde o srandičky a tvorbu memů, rozhodně dokážeme držet krok se světem, co se však týče šíření informací, pořád tu jsou značné mezery. Naštěstí tu ale stejně tak máme i vzory hodné následování.