Rok 2012 podle Facebooku a Googlu. Data, grafika a video s klavírem

Už jsme se na to pár týdnů těšili a nyní je to konečně tady. Po včerejší rozsáhlé vzpomínce na letošní rok od Twitteru nyní na bilanční vlnu naskočil také Google se svým tradičním videem Zeitgeist. Stejně tak se dnes přidal i Facebook, který posbíral zajímavé statistiky z celého světa a uživatelům nabídl speciální aplikaci. Díky ní můžete na svůj uplynulý rok zavzpomínat i vy.

Začněme ale Googlem, který stejně jako před rokem (letos dokonce o dva dny dříve) sestavil svou emotivní výpověď doplněnou o nenápadné ukázky jeho produktů. Opět je to fajn pokoukání a klavír opět dokázal svou nepostradatelnost pro marketing globálních technologických firem. Mimochodem, RedBull to letos prostě všem natřel…

Podobně jako včera Twitter, i Facebook nachystal ke konci roku speciální stránku. Najdete ji na adrese www.facebookstories.com/2012 a tak trochu připomíná Pinterest, nebo možná Instagram. Nabízí nástěnku s obrázky, z nichž každý zastupuje nějakou oblast či trend a po rozkliknutí nabídne originálně zpracovanou infografiku s top žebříčkem a případně i další odkazy. Trendy se nicméně týkají pouze Spojených států a několika dalších zemí, ty české byste hledali marně. I tak jsou to ale zajímavé a efektní statistiky.

Najdete zde nejpopulárnější memy, nejoblíbenější knihy, písně a filmy, nejsledovanější události, žebříček míst s nejčastějšími check-iny i top technologie, byť není vždy úplně jasné, podle jakého klíče se tak vlastně děje. Ze států mimo USA jsou k dispozici ještě statistiky pro Austrálii, Brazílii, Kanadu, Německo, Španělsko, Francii, Indii, Itálii, Rusko a Velkou Británii. Šťouralové si tak mohou užít spoustu zábavy při hledání zajímavých odlišností mezi národy.

Když se navíc vydáte na stránku facebook.com/yearinreview, má pro vás Facebook v podobě zjednodušené Timeline nachystáno shrnutí toho nejdůležitějšího z vašeho facebookového života za rok 2012, takže se můžete hned pochlubit svým přátelům tím, jak zajímavý život ve srovnání s nimi žijete. Facebook výsledek konkrétně popisuje jako: “Přehled 20 nejvýznamnějších událostí, které se odehrály za poslední rok, včetně životních událostí, zvýrazněných příspěvků a oblíbených příběhů.”

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

TOP 10 nejvtipnějších českých facebookových stránek

Český Twitter žije humorem falešného knížete a specifických Twitter celebrit, český Facebook má svůj Čtyřlístek, Jarka Plesla a Přiznání Hitlera. Dali jsme hlavy dohromady a bez poroty i bez pravidel jsme dali dohromady náš vlastní žebříček deseti nejvtipnějších českých facebookových stránek, které stojí za lajk.