Rodí se nová sociální síť. O počasí

Americký server zaměřený na předpověď počasí The Weather Channel oficiálně oznámil spuštění online komunity iWitness Weather na serveru weather.com. Najdete zde množství momentek z pozorování přírody, od poetických západů slunce, přes děsivé záběry bouřek, mraků či záznamy pořízené v místech přírodních katastrof.

V tuto chvíli se vše točí kolem fotek, videí, jejich hodnocení a komentářů. Fotky a videa jsou rozděleny do mnoha tematických kategorií. Kromě těch klasických, jako jsou mraky nebo východ a západ slunce, je k mání i krupobití, tropická bouře, mlha, hurikán, tornádo, duha, noční obloha, dále pak obrázky větrné, deštivé, ledové, sněžné i slunečné.

Od května letošního roku, kdy se rozběhla beta verze iWitness Weather, sem lidé nahráli přes dvě stě tisíc fotek a videí. Zajímavostí je, že veškerý vkládaný obsah uživatelé zároveň otaggují geolokačními údaji, takže ho i The Weather Channel samotný může následně využívat k dokreslení zpráv.

Počasí na každém kroku

Snahou zástupců společnosti The Weather Channel je dodat informace o počasí svému cílovému zákazníkovi – tedy každému člověku – skutečně až pod nos. Vedle prostého sledování serveru weather.com tak mohou mít lidé kanál o počasí přímo na své ploše či ve svém mobilu.

Pro ostrou verzi iWitness Weather se navíc počítá i s vytvořením skutečného fóra, kde zájemci budou moci dále rozpitvávat nejrůznější krásy i nešvary počasí. Tím získá tato online komunita ještě výraznější prvky sociální sítě a vzhledem k současným trendům to jistě nebudou úpravy poslední.

Ostatně podle statistik společnosti Nielsen jsou stránky Weather.com třetím nejpopulárnějším webem v mobilu hned po Yahoo!Mail a Google. Téma počasí je možná synonymem banality, s tím, jak se podle meterologů (a pojišťoven) stává extrémnějším, však roste nejen náš zájem o něj, ale také jeho zajímavost.

Via RWW