Reddit v srpnu: 43 milionů unikátů a 3,4 miliardy zobrazení

Reddit oznámil statistiky za srpen a čísla to rozhodně nejsou malá. Celkem 42,9 milionu unikátních návštěvníků si zobrazilo 3,4 miliardy stránek. Každá návštěva Redditu přitom zabrala v průměru velmi slušných 17 minut a 29 sekund. Oproti červenci šlo o poměrně rychlý růst těsně pod 10 procent.

Reddit se během srpna ze všeho nejvíce zviditelnil, když 29. dne tohoto měsíce odpovídal na dotazy uživatelů prezident Obama v tradičním formátu Ask Me Anything. Během několika dní do konce srpna sice prezidentovo diskuzní vlákno vygenerovalo neuvěřitelných 5,3 milionu zhlédnutí a překonalo dosavadní rekordy, na druhou stranu ale platí, že z celkového počtu 3,4 miliardy zobrazených stránek jde o zanedbatelný zlomek. Obamovo vystoupení nicméně Redditu vyneslo velkou mediální pozornost, která síti z hlediska růstu jistě pomůže.

Statistiky Redditu za srpen

Zajímavé je i srovnání s červencovými statistikami Redditu. V té době sociální síť dosáhla na 3,1 miliardy zobrazených stránek a 39,5 milionu unikátních návštěvníků. Pokud jde o čas průměrné návštěvy, ta trvala o vteřinu méně, tedy 17 minut a 28 sekund. V počtu návštěvníků si sociální síť meziměsíčně polepšila o 8,6 procenta, v počtu zobrazených stránek o 9,6 procenta. Pokud by si Reddit zachoval stejné tempo meziměsíčního růstu i nadále, dostal by se do konce roku na skoro 60 milionů návštěvníků a 4,9 miliardy zobrazených stránek.

V poslední době je Reddit i v médiích vidět stále častěji, kromě Obamy to bylo například v souvislosti se založením Ligy na ochranu internetu, cestou speciálního autobusu za internetové svobody nebo díky omluvě jednoho facebookového inženýra. Rozhodně se nabízí dost důvodů, proč vedle Facebooku, Twitteru, LinkedIn a Google+ věnovat kromě Pinterestu pozornost také Redditu.

Via ST

Total
0
Shares
Další články