Reddit loni výrazně rostl, zaznamenal 37 miliard zobrazených stránek

Možná není největší ani nejznámější, mezi sociálními sítěmi dneška ale Reddit rozhodně svoje kouzlo má. Toto kouzlo přitom objevuje stále více lidí, loni Reddit navštívilo už 400 milionů lidí.

Reddit sice existuje již od roku 2005, kdy jej založili Steve Huffman a Alexis Ohanian, většinu této doby se ale s popularitou nikam nehnal a navštěvovala jej pouze relativně menší komunita věrných uživatelů. Historicky vzato, pro tuhle sociální síť, která je ve skutečnosti spíš diskuzním fórem, to nebylo vůbec na škodu. Díky tomu si získala velmi specifickou příchuť, kterou byste na většině jiných internetových destinací hledali marně. Uživatelská základna Redditu je vzdělanější a kultivovanější, a témata zde řešená jsou často mnohem odbornější a jde se v nich víc do hloubky, než by člověk intuitivně od téhle velmi všedně vypadající stránky očekával. Zatímco skoro stejně starý Facebook (založení 2004) dosáhnul během let masové uživatelské základny a jeho název se stal synonymem pro sociální síť, Reddit si udržoval svá specifika a v počtu uživatelů rostl mnohem pomaleji.

To ale vůbec neznamená, že by nerostl také. Vůbec nejvíc přitom Reddit roste v posledních dvou letech, kdy na internetu dochází k nebývalému rozmachu mnoha sociálních sítí. Zatímco poprvé se na miliardu zobrazených stránek měsíčně dostala síť v únoru 2011, koncem minulého roku to byl dvojnásobek a v říjnu tohoto roku již 3.8 miliardy. Rostou i počty uživatelů, Reddit měl v říjnu 46 milionů unikátních návštěvníků. Ve srovnání například s Twitterem jde o zhruba čtvrtinu, což není zase tak málo (200 milionů měsíčně aktivních Twitter oznámil těsně před vánoci). Ve shrnutí za celý rok jsou pak čísla docela úctyhodná, přestože Facebooku, Twitteru či Google+ budou konkurovat jen stěží:

  • 37 miliard zobrazených stránek,
  • 400 milionů unikátních návštěvníků,
  • 30 milionů příspěvků
  • 260 milionů komentářů u příspěvků

O úspěšný loňský rok se nejvíc zasloužila tato desítka příspěvků:

Jak je z předchozího vidět, vůbec nejpopulárnější je na Redditu formát tzv. AMA, “ask me anything”, kde se zajímavých, známých či neobvyklých lidí mohou uživatelé ptát na cokoliv, co je zajímá. Dobře si ale vedou i obrázky a samozřejmě také zcela náhodné příspěvky s chytlavými tématy. A pokud vám vrtá hlavou, kdo je Snoop Lion z desátého místa, pak vězte, že jde o nový pseudonym umělce známého z minula jako Snoop Dog.

Total
0
Shares
Další články