Rande pod dohledem Facebooku? Společnost testuje vlastní randící aplikaci Sparked

Facebook testuje aplikaci pro speed-dating nazvanou Sparked. Aplikaci, která k vytvoření účtu vyžaduje profil na Facebooku (překvapivě), vyvíjí NPE Team, interní skupina Facebooku, která se zabývá experimentálními aplikacemi.

Sparked společnost popisuje jako „videoseznamku s laskavými lidmi“. Také prohlašuje, že uživatelé se nemusejí bát žádných veřejných profilů, žádného swipování (sbohem Tindere), žádných DM a bude zdarma. Aplikace slibuje speed-dating, který nezabere víc než čtyři minuty. Není jasné, kolika „randíček“ se člověk během jedné session zúčastní, ale aplikace říká, že pokud si rande obě strany „užijí“, bude pak naplánováno druhé rande, které už má trvat deset minut. Následně aplikace účastníkům navrhne, že si můžou vyměnit kontaktní informace a dál komunikovat přes Instagram, iMessage nebo e-mail.

Takže k té „laskavosti“, kterou se Sparked holedbá… Při přihlašování musí uživatelé zadat, co z nich dělá laskavého člověka. Aplikace uvádí, že odpovědi bude vyhodnocovat člověk ve Sparked a teprve po schválení může začít člověk randit. Uživatelé si také musí vybrat, s kým chtějí randit (ženy, muži, non-binary lidé, trans lidé atp.). 

Zatím není jasné, jak se uživatelé budou na video-rande připojovat – zda přes web, nebo přes samostatnou aplikaci. Na App Storu ani na Google Play zatím žádná aplikace nevisí.

Facebook zatím potvrdil existenci Sparked a zatím o ní mluví jako o „raném experimentu“, který je teď ve fázi omezeného betatestování.

Sparked je druhý pokus Facebooku proniknout do „randícího průmyslu“. Facebook Dating funguje mimo hlavní aplikaci Facebook a byl spuštěn v USA v roce 2019. Rozšířil do dalších zemí, naposledy do Velké Británie. Funguje podobně jako většina seznamovacích aplikací v tom smyslu, že si lidé mohou prohlédnout veřejný profil potenciálního „matche“ a poté poslat like – pokud od objektu svého zájmu dostanou like zpět, mohou obě strany zahájit konverzaci.

Sparked by mohla pomoct také popularita videí, která se dostala do centra zájmu kvůli pandemii a omezení osobní interakce. Také randící aplikace Hinge a Tinder nabízejí možnost videochatů s propojeními, Bumble spustil funkci videochatu před dvěma lety.

Koncept Sparked naznačuje, že se společnost Facebook snaží využít toho, že lidé už začínají mít dost prolézání a filtrování stovek profilů. NPE Team pustil do světa už několik aplikací, ale žádná se nijak zvlášť extra neuchytila, tak uvidíme, jaký bude osud Sparked a jestli změní způsob, jak se v době post-covidové randí.

Total
5
Shares
Další články
Přečtěte si více

Videa z La Degustation Online na téma analýza a monitoring

Třetí setkání nad jídlem, internetem a marketingem ze série La Degustation Online dostalo podtitul Koukáme se zákazníkům pod sukně, aneb sledujeme, analyzujeme a vyhodnocujeme. Záznam celého večera (samozřejmě s výjimkou tradičního rautu) si nyní můžete pustit také ve formě videa.