Rally Up: konečně chytrá sociální síť založená na sdílení lokace

Geolokace, sociální sítě, smartphony. To jsou dost možná ty vůbec nejžhavější oblasti, jakým se dnes můžete v oblasti moderních technologií a komunikace věnovat. Speciálně pro iPhone určená sociální síť Rally Up úspěšně kombinuje všechny tři a snaží se dokázat, že sledování a hlavně sdílení polohy rozhodně není něco, čeho bychom se museli bát. Naopak je to prvek, který může sociální sítě spojit s realitou a skutečnými přáteli silněji, než si nějaký Facebook vůbec umí představit.

Všechno je o bezpečnosti

Základním principem je, stejně jako u všech sociálních sítí, možnost přidat si do přátel kohokoli z ostatních uživatelů a sdílet vybrané informace. Protože je však aktuální poloha o dost citlivější informací než status popisující ranní kocovinu, jsou možnosti nastavení přeci jen podrobnější. Každému kontaktu lze individuálně přiřadit jednu ze čtyř úrovní zabezpečení, které pokrývají všechny varianty od úplného otevření se až po informační ticho. Lokační služby tak lze omezit jen na skutečné přátele a při tom stále sledovat i aktivity ostatních lidí v seznamu. Lokace uživatelova domova pak je vždy považována za soukromou a služba jí nikdy nebude sdílet.

 

Rally Up pro iPhone

 

Rally Up nabízí podobné možnosti pro průzkum světa jako geolokační sítě Foursquare nebo Gowalla a to včetně získávání různých odznaků a odměn. Víc než na sdílení informací o zajímavých místech a jejich mapování však cílí na komunikaci a setkávání se skutečnými přáteli. I proto například nenabízí možnost synchronizace statusů s Twitterem, na kterém jsou mezilidské vazby založené spíše na oblastech zájmu než skutečných vazbách. Naopak si ale v tomto ohledu rozumí s Facebookem, který už je více postavený na opravdovém přátelství (byť se toto tvrzení dá celkem úspěšně zpochybnit).

Přátelé v pohybu

Zveřejňování krátkých zpráv po vzoru Twitteru nicméně Rally Up coby plnohodnotná sociální síť samozřejmě sama umožňuje, stejně jako možnost přiřazovat libovolné fotografie ke sdíleným lokacím. Na rozdíl od většiny obdobných služeb, které zpravidla dovolují jen nahlášení lokality v momentě, kdy se na ní uživatel skutečně nachází, počítá i s možností posílat upozornění o plánovaných cestách a jejich průběhu. Přidejte k tomu kvalitní design a máme tu počin, který si pozornost všech sociálních geonadšenců jistě zaslouží.

Via RWW