Ptali jsme se mladých: 6 důvodů, proč je Snapchat IN

Když dnes někomu kouknu přes rameno v autobusu, ve frontě na kafe nebo na přednášce, téměř všichni mají v ruce mobil. To není nic zvláštního, hlavně u mých vrstevníků – generace Y. Zvláštní či překvapující je ale to, že si už většinou neprohlížejí zeď na svém Facebooku nebo fotografie na Instagramu, ale videa na Snapchatu. Není divu, že získal už v roce 2014 podle TechCrunch cenu za nejlepší mobilní aplikaci a minulý rok byl jednou z nejstahovanějších bezplatných aplikací.

Facebook, Messenger nebo Instagram používá i čím dál více „dospělých“ a účty si dokonce zakládají i naši prarodiče. Snapchat je však stále aplikací převážně mladých. Populární je u studentů a dětí a ti starší často nechápou, co na něm vidíme a proč ho neustále používáme. Tak jsme se ptali, aby bylo jasno. Pár kamarádů a známých, kteří vyprávěli, proč Snapchat vlastně mají.

Tady máte, co z toho vyšlo. Šest základních bodů, proč je Snapchat u mladých tak populární:

1. Sdílení s přáteli

Díky Snapchatu můžete sdílet fotografie a videa s přáteli, které jste si sami přidali do svého seznamu. Buď příspěvek vložíte na My Story, kde ho uvidí všichni z vašeho seznamu, nebo ho pošlete přímo konkrétnímu kamarádovi. Nikdo jiný obsah neuvidí. Na My Story můžete vkládat i několik videí a fotografií za sebou a kamarádi tak mají přehled o celém vašem dni.

2. Rychlost, snadnost a jedinečnost

Kouzlo Snapchatu je v tom, že obsah po pár sekundách mizí. Fotografie se při posílání konkrétnímu uživateli zobrazí nejdéle na 10 vteřin. Při jedné z aktualizací se na Snapchatu objevila možnost přijatý snap si pro sebe vyfotit, ale nepsané pravidlo říká, že se to prostě nedělá! Pokud uživatel chce snap poslat všem kamarádům a chce, aby si ho mohli prohlédnout vícekrát, sdílí ho na My Story, kde vydrží 24 hodin. Na My Story se také dají vkládat pouze fotografie a videa právě teď pořízené, takže už žádné dlouhé vybírání té nejlepší z galerie. Navíc je celá aplikace jednoduchá, stačí pouze vybrat efekt, vyfotit si selfie a poslat kamarádům.

3. Zábavné filtry, efekty a animacesnapchat 2

Snapy nemusí vyjadřovat žádný fotografickýum, není důležité, aby fotografie byla pěkná, kvalitní a co nejvíc zajímavá jako fotografie na Instagramu. Nejde o to sbírat „lajky“, ale jde především o zábavu. Jedním z cílů je totiž příjemce snapu pobavit. K tomu pomáhají různé filtry, efekty, emotikony a animace, které mohou různě deformovat obličej, přidávat zvířecí rysy, prohazovat tváře s kamarády aj. Videa se zase můžou různě zrychlovat nebo zpomalovat.

4. Zabíjení nudy a dlouhých chvílí

Čekání v zácpě, na výsledky zkoušky, na kamaráda před kinem nebo jen nicnedělání doma, to jsou ty chvíle, kdy právě většina z nás sáhne po Snapchatu. Jelikož se efekty neustále mění, každý den nás může překvapit jeden nový, který musíme prostě zkusit. Vyzkoušením všech filtrů, efektů a jejich modifikací utratíte čas. A ano, existuje samozřejmě spoustu jiných možností, jak si zkrátit chvíli, ale někdy prostě chceme úplně vypnout a bavit se křeněním se do displeje.

5. Sledování slavných

Dneska má Snapchat spousta velkých firem a slavných lidí, ať herci, modelky či sportovci, a používají ho opravdu často. Můžeme tak být svědky celého jejich dne. Od snídaně, přes nákup, práci, volnočasové aktivity až po večerní akci. Hvězdy tak mají další možnost, jak komunikovat se svými fanoušky, a ti mají dojem, že je všechny dobře znají, a mají k nim mnohem blíž. A upřímně, naši generaci sledování každodenního života slavných hodně baví. Někteří z nich na Snapchatu vyhlašují soutěže, rozdávají lístky na svou show nebo třeba vaří. Inspiraci lidí, které stojí za to sledovat, můžeme sehnat na internetu, například na stránce SnapNames.

6. Propojenostsnapchat 3

Všechny sociální sítě jsou celosvětové a můžeme tak komunikovat s lidmi, kteří jsou na druhém konci světa. Snapchat není výjimkou. Mimo to, že snapy lze posílat kamkoliv, má ještě jednu vychytávku – geografické filtry. Snapchat někdy s jejich pomocí vytváří delší video, které je složeno z jednotlivých snapů od uživatelů z daného místa, času nebo akce. Uživatel se na něj pak může opakovaně podívat na My Story. Příkladem jsou videa z různých hudebních festivalů, oslav Nového roku po celém světě, různých mezinárodních dnů a tradic nebo předávání Oscarů, případně něco z jeho zákulisí.

 


Snapchat už svou oblibou asi dokázal, že není jen další mobilní aplikace, se kterou ubíjíte čas. Třeba vás ještě nepřesvědčil. A taky se vám může zdát, že efekty „zvracení duhy“ vtipné ani nejsou. Ale možná, že po první zkoušce si Snapchat oblíbíte, a budete chodit po městě a křenit se do displejů taky.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Twitter skončil historicky poprvé v zisku

Málokdo to čekal, přesto k tomu došlo. Twitteru poskočily příjmy meziročně na více než dvojnásobek a díky tomu se poprvé dostal do zisku. Společnosti také znovu rostl počet uživatelů a ani o jejím úspěchu na mobilních zařízeních není nejmenších pochyb.
Přečtěte si více

TOP prezentace týdne: Death To Bullshit, budoucnost byznysu a #CZTwitter

Věnujeme velkou pozornost všem důležitým sociálním sítím. Každý den sledujeme novinky z Facebooku a Twitteru, každý týden sledujeme memy a virály. Jednu síť jsme ale doposud neprávem přehlíželi - SlideShare. Ačkoliv prezentace na SlideShare nejsou tak zábavné jako dvouminutové kompilace failů, i tak dosahují ty nejúspěšnější z nich stovek tisíc až milionů zhlédnutí. Od tohoto týdne se na ty nejzajímavější budeme dívat pravidelně.