Promoted Posts a Offers jsou nově dostupné pro stránky od 100 fanoušků

Placené zvýhodňování příspěvků na Facebooku je nově dostupné i pro menší stránky, přesněji řečeno pro všechny ty, které se dostanou přes sto fanoušků. Dřívější limit byl přitom čtyřikrát vyšší, funkce byla k dispozici pro stránky s více než 400 Likes. Snížil se i limit pro zvýhodněné nabídky stránek.

Zatímco větší stránky na Facebooku zvýhodněné příspěvky používají pravidelně, ti, kdo se nedostali přes nutný počet 400 fanoušků, to donedávna činit nemohli. Zvýhodněné příspěvky, alias Promoted Posts, zavedl Facebook během minulého roku a nástroj se relativně rychle uchytil. Co ale bylo překážkou, byly právě podmínky pro velikost stránky, které se menším lokálním stránkám nemuselo dařit naplnit.

Nyní přichází změna. Bez snahy o vyvolání větší mediální pozornosti Facebook počet fanoušků nutných pro využívání zvýhodněných příspěvků někdy během posledních dnů či týdnů snížil, a to na rovnou stovku. Spolu se snížením limitu pro používání Promoted Posts se snížil i limit pro další funkci stránek, Offers neboli nabídky.

Je nicméně možné, že ne všechny menší stránky nad 100 fanoušků budou možnost používání nabídek a zvýhodněných příspěvků již mít. Vzhledem k pravděpodobnému počtu těchto stránek a rychlosti, s jakou Facebook novinky obvykle zprovozňuje (a k tomu, že není zcela jasné, kdy přesně sociální síť limit snížila), je dost dobře možné, že si majitelé těchto stránek budou muset ještě nějaký ten den či týden počkat, než se jim funkce u příspěvků objeví.

Via JL

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Facebook si došlápne na sociální prodej zbraní

Facebook je podle zjištění mnoha neziskových organizací především v USA hojně používán pro prodej zbraní, a to i v rozporu se zákonem a nezletilým. Sociální síť proto včera oznámila, že si na tento prodej došlápne, a představila nová pravidla, která jí s tím mají pomoci.