Připravuje Facebook pro stránky možnost zakládat skupiny?

Vývojář Tom Waddington, který v poměrně pravidelných intervalech s chutí odhaluje různé připravované funkce, nedodělky či relikty Facebooku, má další úlovek. Tentokrát objevil funkci, s jejíž pomocí možná brzy budou stránky moci spravovat své vlastní skupiny.

Skupiny na Facebooku mají několik typů, jedno ale mají společné. Již od doby, kdy je sociální síť uvedla poprvé, mohly být založeny a spravovány pouze individuálními uživateli s běžným uživatelským profilem. To se ale možná brzy změní.

Tom Waddington, který v minulosti objevil třeba pozůstatky starého algoritmu News Feedu nebo ještě dříve přípravu tlačítka Want, si tentokrát posvítil na skupiny. Objevil totiž funkci, s jejíž pomocí by stránky mohly brzy zakládat a spravovat své vlastní. Tuto možnost objevil náhodou, přes Graph API poté otestoval několik funkcí a svůj závěr dále podepřel. Na základě svých zkušeností a toho, co objevil, tvrdí, že Facebook pravděpodobně na umožnění správcování skupin stránkami aktuálně pracuje.

Na obrázku výše je Waddingtonův výpis z Graph API Exploreru ke skupině, na které své závěry zkoumal. Důležitá část se nachází ve vrchní části výpisu. Podle ní je vidět, že majitelem stránky není individuální uživatel, nýbrž stránka “Cut Out + Keep”. To samo o sobě je novinkou, neboť skupiny nikdy stránkou být zakládány ani vlastněny nemohly.

Zda se funkce dočká ostrého spuštění se samozřejmě lze jen dohadovat. Nakouknout Facebooku pod pokličku na čem se u něj pracuje je ale vždy zajímavé i tak.

Via TW

Total
0
Shares
Další články