Prima soutěže proti pravidlům

Zase ty soutěže na Facebooku… I když máme pocit, že se nešvar v podobě soutěží na zdech postupně vytrácí, čas od času se nás někdo rozhodne přesvědčit o opaku. Jako třeba stránka Primy COOL, nebo Ano, šéfe! Nebýváme to obvykle my, kdo na takové věci upozorňuje, ale bohužel je to občas potřeba..

COOLíci, COOLičky! Pokračujeme v soutěžení a roční předplatné magazínu TV star, dnes velmi mazaně! Výhercem se stane ten, kdo nám dnes do komentářů nejlépe popíše, jak se pozná láska. My to nevíme!

My to sice také nevíme, ale víme, že soutěže na Facebooku ty pravidla opravdu tak složitá nemají. Je v podstatě potřeba dodržet opravdu minimum elementárních pravidel:

  • soutěže musí probíhat v aplikaci (takže ne na zdi!)
  • nesmí se využívat FB funkcionality jako hodnotících mechanismů (takže ne lajkování!)
  • nesmíte kontaktovat vítěze přes Facebook (takže ne v komentáři, ne zprávou!)
  • v pravidlech musíte jasně specifikovat, že Facebook nemá se soutěží nic společného

Kromě toho byste samozřejmě měli doržovat i zákony České republiky. To se vyřeší například tím, že máte regulérní pravidla a podmínky soutěže a vy i soutěžící je dodržujete (takže ne popsaná mechanika v jedné větě, ale i info o pořadateli, organizátorovi a všechny další právní náležitosti).

Stejně tak tedy není správně ani toto:

A bohužel ani toto:

A co je na tom vlastně nejzajímavější? Soutěže na zdi jsou v jednoznačném podprůměru engagementu oproti ostatním postům, tak proč je vůbec dělat?

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Twitter a burza? Spekuluje se o přelomu roku

Začne Twitter konečně snášet zlatá vejce? Další kolo spekulací je tady. Nejpozději na přelomu roku by měl podle informací AllThingsD udělat ze zakladatelů boháče. Po nepříliš vydařené vstupu Facebooku bude tato emise cenných papírů sledována víc než bedlivě. Už jen proto, že se bude pravděpodobně krýt s vydáním knihy, která má odkrýt všechny detaily o vzniku sociální sítě.
Přečtěte si více

Jak s přehledem odtweetovat konferenci nebo katastrofu

Twitter může sloužit jako skvělý zpravodajský nástroj nejenom při účasti na konferenci. Může být využit i v případě nějaké nenadálé události a velmi často se právě zde objevují autentické informace z místa jako první. Jak být připraven na všechno a jak se stát zpravodajskou hvězdou Twitteru, když už se k něčemu nachomýtnete? Buďte připraveni, twittersféra na vás spoléhá!
Přečtěte si více

10 nejzajímavějších projektů ze shortlistu IEA, část druhá

Včera jsme vám spolu s první pěticí projektů, které nás zaujaly na shortlistu Internet Effectiveness Awards, slíbili, že dnes vám představíme pětici druhou. Protože sliby se mají plnit, přinášíme vám nyní druhou část z naší desítky nejzajímavějších projektů. A už dnes večer se dozvíme, zda si některý z našich oblíbenců odnese i nějakou tu cenu.