Prezident Obama odpovídal na dotazy Američanů přes Reddit

Americký prezident odpovídal od půl páté amerického času, tedy po desáté hodině večerní našeho. Pokud jste se tou dobou na Reddit připojovali, pravděpodobně to víte, protože služba byla beznadějně přetížená všemi, kdo odpovědi amerického prezidenta chtěli mít z první ruky. Zprvu sice málokdo věřil tomu, že Obama skutečně na dotazy bude odpovídat, tweety z Bílého domu a od zakladatele Redditu Alexise Ohaniana ale veřejnost přesvědčily.

Než začal odpovídat, podělil se Obama s redditory o fotku, jak sedí u svého notebooku a je připraven reagovat na zvídavé dotazy. Celkem AMA přilákala na Reddit tolik lidí, že počet návštěvníků v žádnou chvíli neklesl pod 200 tisíc. Sociální síť se z toho po prezidentově odpojení také ještě chvíli vzpamatovávala.

Ačkoliv největším vítězem byl jednoznačně Reddit, který se mezi Američany (a nejen jimi) dočkal ohromného zviditelnění, mohla by AMA pomoci i Obamovi. Bylo to totiž vůbec poprvé, kdy hlava státu ve formátu AMA na dotazy uživatelů odpovídala. Obama tak navazuje na své předchozí kroky, byl totiž jedním z prvních, kdo ve velkém začal pro politický marketing objevovat a využívat nejrůznější sociální sítě. Pro Reddit jde o potvrzení toho, že se sociální síť dostává do povědomí lidí a že se o ní ví.

Prezident Obama odpovídá na dotazy na Redditu

Obama mimo jiné odpovídal i na otázku zachování internetových svobod. Prohlásil, že ví, jak důležité tyto svobody pro veřejnost jsou, a že se bude zasazovat o to, aby byla zachována jak svoboda projevu názoru, tak možnost přes internet bez zbytečných překážek podnikat. Také se dotknul financování politických kampaní, amerických sil v Afghánistánu a zmínil i speciální medové pivo, které se na jeho popud v Bílém domě od loňska vaří. To prý bude již brzy připravené k prodeji a podle Obamy „je chutné“.

Via TNW, AW