Prémiovým partnerům Facebook zpřístupňuje další data o jejich fanoušcích

Úzké skupině marketérů, kteří utrácejí za reklamu na Facebooku nejvíc peněz, sociální síť podle všeho umožňuje přístup k dalším zájmům a nejoblíbenějším stránkám jejich fanoušků.

Lidé na Facebooku nemají zdaleka mezi oblíbenými jen jednu stránku, mnohem častěji jich je i několik desítek nebo ještě víc. Při velkém počtu fanoušků stránky se potom stane, že některé další stránky má rádo více fanoušků než jiné. V rámci nástroje, který podle serveru AdWeek není přístupný veřejně, ale jen úzké skupině prioritních klientů, a to vždy jen jednorázově a pod podmínkou osobní návštěvy kanceláří Facebooku, informuje sociální síť majitele stránek o dalších nejoblíbenějších stránkách jejich fanoušků. Prioritní klienti Facebooku se tak dostanou k informacím o tom, jaké skupiny, seriály či další produkty a značky mají jejich fanoušci v oblibě.

Tyto informace mohou posloužit nejen při tvorbě obsahu pro fanouškovskou stránku, ale třeba i při tvorbě speciálních promo nabídek a akcí. Zajímavým využitím může být třeba obsazení oblíbené kapely fanoušků do televizní reklamy. Takto získaná data lze také použít pro lepší cílení reklamy při získávání nových fanoušků, protože značka ví, jaké převažující zájmy má její stávající fanouškovská základna.

Vzhledem k neveřejnosti tohoto nástroje a přísným podmínkám pro přístup k němu ale asi nelze v nejbližší době čekat, že by ho Facebook zpřístupnil pro veřejnost. Pokud by tak ale přece jen učinil, lze čekat velký zájem, protože tato data by jistě přišla vhod celé řadě majitelů stránek a facebookových marketérů.

Via AW

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Video: Nezblbněte ze sociálních sítí, vzkazuje umělec

Tenhle jednoduchý vzkaz vám asi život naruby nepřevrátí, jeho zajímavé zpracování je ale přinejmenším podnětem k zamyšlení. Především o tom, jak používáme sociální sítě, a jestli už to občas tak trochu nepřeháníme a z naučených sociálních úkonů se nevytrácí obsah. Sdílet tohle video je ale samozřejmě povoleno.