Premiéra filmu Life in a Day je konečně tady

Life in a Day je unikátní filmový projekt Ridleyho Scotta. Film je sestříhán pouze z videí, která uživatelé z nejrůznějších zemí nahráli na YouTube a svolili, aby byla použita do tohoto originální snímku. Všechna videa měla podmínku, že musí pocházet z 24. července 2010 a měla vyjadřovat osobní prožití onoho dne. První ukázka na tento film byla představena na začátku ledna a sklidila úspěch. A dlouho očekáváná premiréra tohoto unikátního snímku je konečně tady!

Oficiální premiéra filmu Life in a Day byla naplánována na Sundance Film Festival na čtvrtek 27.1. ve 20.00 (v našem čase tedy 28.1. ve dvě hodiny ráno). Premiéru mohou Američané však sledovat i ze svých domovů, jelikož YouTube se rozhodl, že bude film živě vysíllat přes speciální Life in a Day channel. YouTube však myslel i na ty, kteří pocházejí z jiné části světa, tudíž je u nich v době premiéry noc. Speciální druhé promítání na YouTube je tedy datováno na 28. ledna v 19.00 středoevropského času.

Zajímavé je, že tato preméra Life in a Day je jediná šance pro diváky vidět tento film během následujících šesti měsíců. Další uvedení bude až 24. července 2011, což bude přesně rok ode dne, ze kterého videa v Life in a Day pocházejí.

Via Gigaom