Předvoj videoreklamy – Facebook testuje automatické přehrávané video

Na Facebook se blíží videoreklamy, a největší sociální síť se v předstihu snaží zjistit, jak nejlépe je pojmout. Právě s tím souvisí test, v jehož rámci se některým uživatelům mobilních aplikací bude video v news feedu přehrávat samo od sebe.

Automaticky přehrávané video se na největší sociální síti včera stalo skutečností. Facebook oznámil, že pro malou část uživatelů mobilních aplikací pro iOS a Android spustil nový test. Díky němu se v jejich mobilním news feedu budou automaticky přehrávat některá videa. Prozatím to ale bude jen malá část náhodně zvolených uživatelů, a pro to, aby se video začalo přehrávat, bude muset být splněno několik podmínek.

Předně, bude muset jít o video, které je nahrané přímo na Facebook, odkaz na jinou službu, například YouTube nebo Vimeo, stačit nebude. Roli hraje i to, kdo video na Facebook nahrál – automatické přehrávání se spustí pouze tehdy, pokud půjde o spot od běžného uživatele (z osobního účtu), nebo od umělce či kapely.

Značky si tedy prozatím budou muset počkat, ačkoliv Facebook prý uvažuje, jak nejlépe funkci v budoucnu zpřístupnit i pro marketéry. A za třetí, video se bude přehrávat jen tehdy, pokud bude v té části news feedu, která je právě na displeji telefonu. Než se k němu uživatel doskroluje, bude video v klidu, a ve chvíli, kdy jej přejede a bude pokračovat dál, se přehrávání opět zastaví. Tím by mělo být zajištěno, že funkce nebude plýtvat mobilní data uživatelů.

Video se bude přehrávat bez zvuku a pouze v prostoru, který má v news feedu již tak jako tak vyhrazený. Pokud uživatel do jeho prostoru klikne, zvětší se přes celou obrazovku a zapne se zvuk. Právě to nápadně připomíná způsob, jak byla v minulosti popsána možná podoba videoreklam, které největší sociální síť připravuje. I proto je pravděpodobné, že jde o test, který má videoreklamě prošlapat cestičku. A zjistit, jak ji nejlépe pojmout, aby měla co možná úspěch.

Uživatelé se budou moci automatickému přehrávání vyhnout i tehdy, pokud je Facebook pro test vybral. Pokud se jim automatické přehrávání nebude líbit, budou mít možnost u libovolného příspěvku, který se začne automaticky přehrávat, kliknout na šipku v jeho pravém horním rohu. V zobrazeném menu pak půjde automatické přehrávání vypnout.

Total
0
Shares
Další články