Pranks of Angels: YouTube u nás začal žertíkem. Po pár měsících přesáhli 20 tisíc zhlédnutí

Fenomén youtuberingu znamená miliony i desítky milionů zhlédnutí u těch nejslavnějších vlogerů v tuzemských podmínkách, je ale vidět i na daleko menších číslech. Tentokrát jsme se rozhodli dát prostor začínajícím youtuberům. To ale neznamená, že o nich slyšíte naposledy. Manželé Michal a Eva říkající si Pranks of Angels mají dobře našlápnuto, po čtyřech měsících si našli přes dva a půl tisíce fanoušků a někdy bývají přirovnáni k Viral Brothers.

Fenomén youtuberingu znamená miliony i desítky milionů zhlédnutí u těch nejslavnějších vlogerů v tuzemských podmínkách, je ale vidět i na daleko menších číslech. Tentokrát jsme se rozhodli dát prostor začínajícím youtuberům. To ale neznamená, že o nich slyšíte naposledy. Manželé Michal a Eva říkající si Pranks of Angels mají dobře našlápnuto, po čtyřech měsících si našli přes dva a půl tisíce fanoušků a někdy bývají přirovnáni k Viral Brothers.

Jak Vás napadlo zabývat se YouTubem? 

Přišlo to z ničeho nic. Leželi jsme ráno s Evčou v posteli a mě napadlo, že bychom mohli zkusit natáčet videa na YouTube, jelikož jsme oba pro každou srandu, kamera nám nedělá problém a jsme jedním slovem “exhibicionisti”. Řekli jsme si, že to zkusíme. Začali jsme tedy dávat dohromady nápady, co přesně budeme natáčet. Jednou mě napadlo, že bych mohl udělat na Evču žertík ve sklepě s motorovou pilou s tím, že bych to mohl celé natočit. No a tak vzniklo naše první video, Evča byla na mě pěkně naštvaná :D . O pár dnů později mi to hodně originálně oplatila. V současné době se ale snažíme dělat svá originální videa, vymýšlíme si své série videí jako Abeceda, Vidjoke, ChillOut s Majklem, různé sketche, scénky apod. Ale pranky jsme si nezakázali, je sice nepříjemný pocit, že člověk nikdy neví, co na něj ten druhý vymyslí, ale aspoň si tím zpestříme náš manželský život.

Už se o Vás psalo a rychle Vám naskakují zhlédnutí, překvapil Vás takový start? 

Ani ve snu nás nenapadlo, že budeme mít takový start jaký máme. Nemáme zatím žádná převratná čísla, ale pro nás je v této době velký úspěch, že jsme dosáhli za 4 měsíce na YouTube přes 2 500 fanoušků a přes 23 000 zhlédnutí.

Někteří youtubeři tvrdí, že dnes je už trh s vlogery a videi přesycený, myslíte si to taky? Nebo je ještě prostor teď začínat? 

Jak se to vezme. Je pravda, že youtuberů nebo youtuberek je v poslední době strašně moc, ale proč ne, tito lidé mají fajn koníček, nenudí se, mají nějaký sen, cíl a motivaci, strašně těmto lidem fandíme a držíme jim palce. Určitě je ale v této době těžší se prosadit než třeba před 3-4 roky. Ale myslím, že prorazit se určitě dá, jen musí být daný youtuber něčím zajímavý. V našem případě je to “prý” to, že jsme dva, holka a kluk, navíc manželé. YouTube je pro nás koníček a skvělá zábava. Pokud nám to do budoucna něco přinese, budeme samozřejmě rádi.

Musíte už teď přizpůsobovat svůj osobní/pracovní život tomu, aby kanál “běžel” a fungoval? 

Určitě, natáčení videí a následná postprodukce zabere strašně hodně času. Dříve, než jsme začali natáčet videa, nás ani ve snu nenapadlo, kolik práce je za videem, které má například pouhé 3 minuty. A jelikož nám natáčení a postprodukce zabere dost času, snažíme se i odpočívat, což je moc důležité. Proto se snažíme vydávat videa zhruba 1-2x do týdne. Jeden den video natočíme, druhý den jej stříháme a vydáme. Takže vlastně úplné volné máme cca 3 dny v týdnu, i když…. to třeba zase řešíme jiné věci – rozhovory pro různé servery, spolupráce s jinými youtubery apod.

Pokud to někdo dělá pro peníze nebo pro slávu, tak to moc daleko nedotáhne, přestane ho to bavit, jelikož za tím vším je hodně moc práce, je to běh na dlouhou trať.

Jaké máte plány, kde chcete být za půl roku, kde za rok? 

Plány máme obrovské. Nikdy jsme si nedávali malé cíle. Proto je nyní náš cíl rovnou 100 000 odběratelů. Víme, je to strašně moc, ale toto je náš cíl. Za jak dlouho a jestli vůbec tento cíl dáme je ve hvězdách. My ale věříme a snažíme se, aby se nám to povedlo.

Vnímáte, když se hovoří o propagování značek ve videích? Co si o tom myslíte? Kde se v takové tematice vidíte sami? 

Podle nás to je v pohodě. Pokud budeme s nějakým produktem spokojeni, klidně jej podpoříme i v našem videu.

Přestože to možná tak úplně nevnímáte, byli jste přirovnáni k Viral Brothers, kteří mimochodem byli nedávno vyhlášeni jako jedni z nejvlivnějších na sociálních sítích. Myslíte, že takoví lidé a takové skupiny mají skutečně vliv?

Myslíme, že ano. Viral Brothers, ale ne jen oni, ale i ostatní slavnější youtubeři můžou mít vliv na názory a postoje jejich fanoušků. Fanoušci můžou tyto youtubery brát jako svůj vzor, proto pokud oni mají nějaký názor či postoj k určité věci, může to mít vliv na jejich fanoušky.

Jinak co se týče přirovnání k Viral Brothers… Už jsme se několikrát setkali s tím, že nás přirovnávají k ViralBrothers. My jsme se k tomu vyjadřovali v našem prvním Asku. Viral Brothers jsou vyloženě zaměření na pranky. My ne,… my si občas nějakým prankem zpestříme život, ale jak jsem již řekl, snažíme se dělat hlavně jiné typy videí, i když to tak možná podle názvu našeho kanálu nevypadá. Slovo Pranks totiž v našem názvu bereme více ze široka, něco jako žerty/legrácky no a “Angels” má zase spojitost s našim příjmením, takže česky je to něco jako “žerty/legrácky andělů” PranksOfAngels, což, myslím, přesně vystihuje naši tvorbu

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Digitální deníky AVG: Mají mladí Češi kostlivce ve skříni?

V pořadí již šestý díl zajímavého seriálu studií o chování spotřebitelů na internetu z dílny AVG nese název Digitální kostlivec ve skříni. Zabývá se způsobem, jak internet a sociální sítě využívá mladá generace lidí ve věku 18 až 25 let, a to s ohledem na to, jak jejich současné chování může ovlivnit jejich budoucnost.