Posty, které se letos příliš nepovedly

Chování na sociálních sítích je jako politika – dost lidí ví líp než správci stránek, jak by se to mělo dělat. My mezi ně patříme, a tak si neodpustíme ty “nej” momenty, kdy se administrátoři letos nějak zapomněli zamyslet. Podívejte se na přehled postů, které se letos nepovedly úplně podle původních představ.

K nezaplacení

Zlatého bludišťáka za ztrátu sebe sama na sociálních sítích dostávají Třeštíkovic. Snová rodinka veleúspěšných manželů to neodhadla s tím, jak vlastně propagovat značku, se kterou spolupracuje. Teď už legendární post není jediným, který je odkazem na Mastercard. Ale spojení s krizí manželství, koukáním do stropu a Mastercard prostě nechápeme doteď.

Za nesmyslný post to Radka Třeštíková slízla tak, že nejdřív mazala komentáře, následně blokovala konkrétní lidi a dokonce si dala práci s psaním osobních zpráv trollům. Když to nevedlo nikam, smázla si rovnou celý profil. Na to si ho zase obnovila, aby vysvětlila, proč jsou všichni hateři mimo.

Korunku všemu nicméně dodala událost Vlastním směrem s Radkou a Tomášem Třeštíkovými, “párem, který ovládá román, fotografii a také sociální sítě, právě na téma – jak se žije a tvoří na sociálních sítích?” Na tom se trollové nemohli nepřiživit.

screen-shot-2016-12-28-at-22-13-34

screen-shot-2016-12-28-at-22-09-46

trestik

screen-shot-2016-12-28-at-22-04-16

KFC. Taky k nezaplacení

Neméně se dařilo KFC, které si na zákazníky připravilo rozvoz zdarma za peníze. Zatímco offline propagovalo novou službu, online se nějak zaseklo.

kfc rozvoz

To poskytlo trollům ohromný prostor k vyjádření. Obětí se stala přímo facebooková stránka řetězce rychlého občerstvení a zásahů bylo mnoho – věnovali jsme jim celý článek. Tady aspoň ochutnávka.

Screen Shot 2016-06-05 at 21.43.51

Politici vedou

Politici se do sociálních sítí letos ponořili. Nejen kvůli volbám, ale i kvůli tomu, že ČSSD doporučila, aby její ministři byli na tomto poli aktivnější. Ne každému to ale sedne.

Tady to nesedne, a ani to nedává smysl. Vlastně se divíme, že si post nezískal víc pozornosti.

Vždycky je jednoduché udělat si srandu z někoho jiného. U toho platí víc než kde jinde – opravdu si po sobě všechno několikrát zkontrolujte.

babis-2

U některých účtů prostě nevíte. Je to reálný účet, nebo o parodie. I když projdete třeba desítky postů. Asi nepřekvapí, že jedním z nich je účet prezidentova mluvčího. Jen nevíme, kdo mluví za koho, čí je tisková konference a názory, které si na ní novináři poslechli?

Abychom jen nekritizovali: i politické posty můžou být zajímavé, zábavné a chtěné. Dlouhodobě to na české scéně umí přesně dva. Dominik Feri a Ministerstvo kultury.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

S ochranou profilu na Facebooku vám nyní pomohou přátelé

Nový způsob zabezpečení profilu, respektive nástroje k jeho znovuzískání, pokud by snad byl kompromitován, představil včera Facebook. Jmenuje se Trusted Contacts, vychází z roky testované funkce Trusted Friends a jeho cílem je, aby získání ukradeného profilu zpět nebylo podmíněno zapamatováním odpovědi na bezpečnostní otázku, ale dobrými a ochotnými přáteli.