Po Zuckerbergově interview na Disruptu akcie Facebooku rostly

Zdá se, že první Zuckerbergovo vystoupení od vstupu největší sociální sítě na burzu akcionáře Facebooku potěšilo. Akcie si v jednu chvíli polepšily skoro o 9 procent a byly při ceně 21,16 dolaru na nejvyšší hodnotě za poslední týdny.

O rozhovoru, který na Disruptu s Markem Zuckerbergem vedl zakladatel serveru TechCrunch a investor Michael Arrington, jsme psali včera. Že bude mít na akcie pozitivní vliv, to bylo jasné již v jeho průběhu – v danou chvíli se totiž sice neobchodovalo, ale přesto cena akcií rostla. Po otevření burzy se trend potvrdil a růst dále pokračoval. V jednu chvíli akcie Facebooku dosáhly na 21,16 dolaru, což znamenalo růst o 8,9 procenta. Nakonec ještě trochu oslabily a včerejší obchodování uzavřely na 20,93 dolaru, tedy polepšením o 7,73 procenta oproti ukončení obchodování o den dříve.

Vývoj ceny akcií největší sociální sítě od 10. do 12. září

V tuto chvíli, několik hodin před počátkem obchodování, se cena pohybuje o několik centů níž než. Během následujících dní se ukáže, zda šlo pouze o jednorázový výkyv, nebo dlouhodobý trend poklesu akcií sociální sítě bude pokračovat. Zuckerberg se včera vyjádřil v tom směru, že na akcionářích mu záleží, ale že pokles ceny akcií, ačkoliv je pro společnost zklamáním, není žádnou tragédií.

V tomto směru má samozřejmě pravdu. Facebook má v bance několik miliard dolarů od investorů a z IPO a v průběžném hospodaření je ziskový v řádu stovek milionů dolarů. K tomu všemu pomalu, ale zato stabilně roste. Těžko si tedy představit, že by společnost mohla mít jakkoliv blízko ke krachu. Nyní se hraje především o to, jak rychle bude Facebook růst, aby jeho reálné finanční výsledky dohnaly od začátku poněkud nadsazenou cenu akcií.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Bílý dům s humorem odmítl petici za stavbu Hvězdy smrti

Už mnohokrát jsme viděli, že když se internetoví vtipálkové spojí, dokáží rozhýbat nejednu velkou korporaci. Tentokrát přiměli k akci Bílý dům online peticí věnovanou tomu, aby se Spojené státy zabývaly stavbou Hvězdy smrti, notoricky známé z Hvězdných válek. A odpověď zaslouží velkou poklonu.