Po vzoru LinkedIn vybízí Facebook k doplnění profilů

Pokud používáte LinkedIn, ale nemáte o sobě vyčerpávajícím způsobem vyplněné všechny informace, pravděpodobně pravidelně vídáte procentuální hodnotu úplnosti profilu. Podobný způsob gamifikace nyní testuje i Facebook, aby své uživatele přesvědčil ke sdílení více informací.

Kompletnější profil uživatelů znamená pro Facebook větší přesnost při cílení reklamy, lépe cílená reklama pak znamená větší příjmy při stejném počtu zobrazených stránek. Sociální síti se tedy úplné profily uživatelů rozhodně vyplatí, a není divu, že se pomalu snaží přicházet se způsoby, jak uživatele k vyplnění dalších položek o své osobě dovést.

A proč nezkusit to, co fungovalo jinde. Údaj o úplnosti profilu je k nalezení jak na LinkedIn, tak třeba na Google+, Facebook ale tuto fintu na své uživatele nikdy nezkoušel. Tedy až do nedávna, jak upozornil Jonathan Espinosa na serveru Inside Facebook. V současnosti sociální síť některým uživatelům údaj ukazuje, a to v pravém horním rohu obrazovky ve chvíli, kdy si otevřou položku svého profilu s osobními údaji a dalšími informacemi o sobě.

Facebook nicméně prozatím žádným způsobem nenaznačuje, které položky by uživatelé měli doladit – to nechává na nich samotných. S jednou výjimkou, u některých uživatelů se ujišťuje, zda místo, na které je odhadl, je skutečně místem, kde bydlí. Odhad zřejmě vzniká podle kombinace IP adresy, místa výkonu práce, geolokačních údajů a případně dalších informací, které uživatel sdílí.

Facebook se ujišťuje i u místa pobytu

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Facebook zlepšuje ochranu soukromí. Situaci má zachránit… modrý dinosaurus

Facebook se chce zbavit nálepky sítě pro stalkery. Jde proto naproti uživatelům, kteří neumějí svůj profil nastavit tak, aby dostatečně chránili svoje soukromí. Spouští aplikaci, která jim v tom pomůže. A aby přitáhla pozornost i 13letých holčiček a hormony oblblých matek s miminy, které jsou terčem úchylů nejčastěji, provádět jí bude modrý dinosaur.
Přečtěte si více

TOP memy týdne: Týden lenochoda

Některé memy zůstávají na výslunní, některé se ve zvláštních časových smyčkách vrací, ale především jich zaplaťpánbůh mraky nových pořád vzniká. Ani dnes nechybí oblíbené kočičky, ale doplňují je i buldočci a znásilňující psycho lenochodi. Koťátka od Disneyho už naštěstí povyrostla (a stejně tak i Emma Watson), aktuální události zastupují Velikonoce a Kim Čong-un a pozor - mezi nejpopulárnější globální memy minulého týdne se dostalo i Slovensko!
Přečtěte si více

TOP memy týdne: Zeman na scéně, Grammar Nazi, špióni a další verbež

Zeman je suverénní jedničkou v popularitě mezi tvůrci lokálních memů a dokazuje to bohužel týden co týden. Obrázkovým zprávám ze světa dominuje Snowden a pohled do špiónského zákulisí Spojených států. Jinak se internet baví klasickými věcmi: opravováním gramatiky, vtipkováním na účet věřících, Justina Biebera, Britney Spears, světových značek a samozřejmě zvířátek.