Po Facebooku a Googlu oficiálně zakázal kryptoměnové reklamy také Twitter

Je to oficiální. Poté, co na svých platformách zakázaly reklamy na kryptoměny Facebook a Google, čekalo se, kdy se připojí další. Twitter nyní oznámil, že stejné opatření zavede od úterý, 27. března. Další sociální síť přestane zobrazovat reklamy na ICO.

Od Twitteru jde o očekávaný krok. V lednu totiž tažení proti podvodným reklamám spojenými s kryptoměnami zahájil Facebook a v březnu se k němu přidal Google.

Konec podvodným reklamám

Twitter v oficiálním prohlášení pro TechCrunch uvedl, že globálně zakazuje propagaci ICO, tedy vydávání vlastní kryptoměny, a jakéhokoliv prodeje tokenů. S určitými výjimkami budou odstraněny také reklamy na směnárny kryptoměn a kryptopeněženky. Zůstanou jen reklamy na takové produkty od firem, jež jsou vedeny na burze.

Vzhledem k tomu, že se v kryptoměnovém světě velmi rychle rozmohly podvody, jde o vstřícný krok vůči svým uživatelům. Proto na něm našli shodu největší hráči jako právě Facebook, Google a Twitter. Například mnoho ICOs je děláno pouze se záměrem vylákat z lidí peníze a následně vše zavřít a s penězi zmizet.

„Víme, že tento druh obsahu je často spojován s podvody, ať už je placený nebo organický. Proaktivně nasazujeme opatření, abychom těmto typům účtů zamezili v podvodném jednání s ostatními,“ uvedl k novým změnám Twitter. Podle údajů SimilarWeb nicméně pouze jedno procento návštěvníků přichází na kryptoměnové směnárny z placených reklam.

Total
1
Shares
Další články