Pinterest míří offline, pinovat lze i obrázky z časopisů

Aktuální magazín House Beautiful umožňuje čtenářům, respektive čtenářkám, aby obrázky z jeho stránek umisťovaly na své nástěnky na Pinterestu. V tomto případě nejde jen o další QR kódy, kterých už jsou časopisy plné, ale o vlastní řešení společnosti Digimarc. Po naskenování obrázku jsou uživatelé automaticky převedeni na předpřipravenou stránku s obrázkem na Pinterestu s možností snadného re-pinu.

Nevýhod je jako u každého podobného řešení hned několik. Je třeba mít v telefonu aplikaci od Digimarc, alespoň v případě, že její funkce vydavatel neintegruje ve své vlastní aplikaci, jako to udělal House Beautiful. Aplikace Pinterestu zatím s podobným využitím nepočítá. A samozřejmě lze pinovat pouze předem připravené obrázky u konkrétních vydavatelů, nikoliv libovolný obsah. Ale to jistě stojí za to, že se nyní House Beautiful může pyšnit titulem prvního časopisu světa, který podporuje Pinterest.

Tedy, teoreticky… Stejný nárok si totiž činí také Food Network Magazine, který zase využívá technologii od společnosti Nellymoser. V tomto případě je navíc pinování spojeno se soutěží. V průběhu celého června mají uživatelé skenovat kódy na stránkách časopisu, sdílet obsah se svými kontakty na Pinterestu, Facebooku či Twitteru a hrát tak o ceny.

Via PE, TC