Pinterest dokončil redesign, zvětší obrázky a usnadní objevování

Testované změny v designu Pinterestu, k jejichž zkoušení naostro mezi uživateli docházelo poslední přibližně dva měsíce, dosáhly své konečné podoby, v níž budou v nejbližší době spuštěny všem uživatelům. Základními změnami jsou (ještě) větší obrázky a snadnější objevování obsahu.

Pinterest testoval nové uživatelské rozhraní od konce ledna, a dlužno dodat, že změny vycházely vstříc požadavkům samotných uživatelů. Oproti testované podobě, kterou jsme představili, když byla nová, dosáhla konečná verze nového designu několika úprav. Pojďme si ve stručnosti ukázat, jak bude nový Pinterest vypadat podle šéfa produktového designu Jasona Wilsona.

Změny v novém designu lze v podstatě rozdělit do dvou skupin. Ta první se týká velikosti obrázků a struktury a umístění doprovodných informací, ta druhá způsobu, jak lze pomocí nových sekcí na všech stránkách Pinterestu snadněji objevovat nový obsah bez toho, aby uživatel musel opustit místo, kde se právě nachází. Obrázky, respektive piny, se v novém designu ještě více roztáhnou a zaberou i to místo, které doteď patřilo rozšířeným okrajům a mezerám. Méně místa budou zabírat i nadpisy nástěnek a pinů, přičemž ušetřený prostor stejně jako u okrajů a mezer připadne obrázkům.

Novinku můžete se současným designem srovnat na Mashable, kde Lauren Indvik vedle sebe přehledně umístila obrázky “před” a “po” jak pro news feed, tak pro uživatelské profily. Druhá skupina změn se, jak již je neznačeno, týká objevování. V boxech po stranách a dole pod prohlíženým pinem se budou zobrazovat hned tři typy informací:

  • další piny ze stejné nástěnky, z jaké pochází právě prohlížený pin
  • další piny, které pocházejí ze stejné webové stránky (například stejný e-shop, prezentace stejné firmy)
  • další piny od člověka, který na Pinterestu právě prohlížený pin sdílel

Poslední změnou, která je sice drobná, ale vždy a na každé stránce potěší, je tlačítko “zpět” v prohlížeči. Znáte ty otravné stránky, které pokud použijete tlačítko zpět, vrátí vás sice na předchozí stránku, ale načtou ji celou znovu a umístí vás na její vršek, nikoliv na původní místo? Pinterest od nynějška jednou z těchto stránek nebude. Kromě představených změn nechává uživatele vyjádřit i další požadavky na nové funkce také na svých fórech. V současnosti lze hlasovat třeba o možnosti vyhledávat pouze ve svých vlastních pinech nebo o funkci, která by umožňovala v rámci nástěnek špendlíky snadno organizovat.

Total
0
Shares
Další články