Pew Research: Počet seniorů na sociálních sítích roste

Podle nejnovějšího výkumu Pew Research Center jsou sice senioři stále nejméně zastoupenou skupinou populace na sociálních médiích, jejich počet ale utěšeně roste. V USA již se pomalu přibližuje polovině jejich populace.

Od dubna do května probíhala mezi 1895 respondenty nová studie Pew Research Center, zaměřená na využívání sociálních sítí. Podíl těch, kdo je používají, v USA i nadále roste, podle nového průzkumu dosahuje v současnosti 72 procent dospělé populace. V roce 2005, kdy se výzkumníci ptali Američanů poprvé, používalo sociální média jen 8 procent dospělých.

Nejzastoupenějšími skupinami jsou nepříliš překvapivě mladší generace. To ale neznamená, že seniory sociální sítě nezajímají. Podíl lidí od 65 let výš, kteří využívají social networking, se samozřejmě také zvyšuje. Od roku 2006 se z pouhého 1 procenta dostal až na současných 43 procent. Z grafu je vidět, že senioři jsou v posledních letech procentuálně vůbec nejrychleji rostoucí skupinou americké populace. Mladší věkové skupiny rostou buď pomaleji, nebo již dosáhly svých limitů a v podstatě stagnují.

social networking pew

Studie se zabývala i podílem těch, kdo používají specificky Twitter, který Pew Research zkoumá od roku 2010. Zatímco při prvním dotazování mikroblogovací službu používalo 8 procent dospělých obyvatel USA, v současnosti se podíl vyšplhal na 18 procent. Twitter tedy také svou uživatelskou základnu rozšiřuje, stejně jako sociální sítě obecně, ale relativně pomaleji. A stále se ani zdaleka neblíží popularitě, které dosáhl třeba konkurenční Facebook.

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Facebook se naučil rozpoznávat hudbu a video

Do aplikací Facebooku pro iOS a Android brzy zamíří zajímavá novinka. Na základě odposlechu mikrofonem se tyto aplikace naučí rozpoznávat, jakou hudbu zrovna posloucháte nebo jaký pořad sledujete. Kopírují tak známou službu Shazam, která si podobnou funkcí získala miliony uživatelů. Na rozdíl o ní ale Facebook chce, abyste získanou informaci sdíleli s přáteli.