PetVille – chystá se nová hra od Zyngy

Server Games.com přišel s informací, že si Zynga zaregistrovala ve Velké Británii ochrannou známku „PetVille“. Mashable připomíná, že posledně, když si Zynga registrovala ochrannou známku na hru FishVille, hru oficiálně spustila ani ne do měsíce později (hru i přes počáteční problémy nyní hraje více 12 milionů aktivních měsíčních hráčů).

Jak podle Mashable, tak podle Games.com spuštění hry založené na konceptu hraní si s virtuálními domácími mazlíčky zapadá přesně do strategie, kterou momentálně razí všichni vývojáři sociálních her – kopírovat úspěšné koncepty. Příkladů je víc než hodně: FarmVille vs. Farm Town vs. Island Paradise vs. Barn Buddy vs. Farm Life (a mnoho dalších), nebo Mafia Wars vs. Mob Wars vs. Mobsters. Stačí se podívat na jakoukoliv hru a najdete k ní minimálně jednu kopii (ale spíš alespoň dvě další: jedna hra je na Facebooku, od jiného vývojáře je na MySpace, od dalšího na Hi5.com).

V případě domácích mazlíčků je tu Pet Society od společnosti Playfish (nedávno koupené herním gigantem EA), Happy Pets od společnosti Crowdstar, RockYou Pets od společnosti RockYou, nebo SuperPoke Pets na Myspace od společnosti Slide. Úspěšných příkladů hodných kopírování je tedy víc než dost. Dá se předpokládat, že se svou silou se Zynga i s novým titulem dostane hodně brzy na vrchol žebříčku.

Malý přehled sociálních her s domácími mazlíčky

  • Pet Society: 21 770 765 měsíčních aktivních uživatelů na FB + 1 066 925 uživatelů na Myspace
  • SuperPoke Pets: 6 404 013 uživatelů na Myspace
  • Super Pets: 5 685 216 uživatelů na Myspace
  • Happy Pets: 2 076 147 měsíčních aktivních uživatelů na FB
  • Dog World: 1 171 884 uživatelů na Myspace
  • RockYou Pets: 504 690 měsíčních aktivních uživatelů na FB + 686 898 na Hi5.com
  • Virtual Pet Farm: 228 843 uživatelů na Myspace