Páté narozeniny YouTube slaví dvěma miliardami přehrání denně

YouTube slaví tento rok celou řadu jubileí a tak tu pár týdnů po pátém výročí prvního uploadovaného videa máme stejně číslované připomenutí první betaverze stránek. A k této příležitosti YouTube spustilo speciální stránku a kanál, kde najdete celou řadu zajímavostí (nejen) z historie.

Po milníku miliardy přehraných videí denně během října minulého roku navíc stránky v rekordní době dosahují dvojnásobku. Ač se to zdá neuvěřitelné, zatímco jedna miliarda zobrazených videí denně trvala překonat skoro 4,5 roku, překonání miliardy druhé se stihlo za nějakých sedm měsíců. A jak jsme se dozvěděli již v březnu, každou minutu na stránky jejich uživatelé nahrají 24 hodin videí. Pokud byste například chtěli shlédnout všechno, co bylo na YouTube nahráno v některý sychravý květnový den z poslední doby, trvalo by vám to odhadem do konce roku 2014, a to pokud byste celou tu dobu nepotřebovali spát.

Vypadá to tedy, že je skutečně co oslavovat. A aby bylo i u čeho oslavovat, připravil YouTube za prvé speciální stránku, kde najdete spoustu zajímavostí o službě v podobě historie, statistik a čísel, jakož i deseti nejnavštěvovanějších kanálů, a za druhé vlastní kanál k pětiletému výročí, kde jsou mnohé další libůstky, třeba časová osa znázorňující nejvýznamější videa.

via YouTube Blog

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

TOP memy týdne: Mind fuck a trochu sportu

Zvířátka tentokrát v oblíbenosti na sociálních sítích na celé čáře střídá "mind fuck", tedy fotky, které vám dají pořádně zabrat. Vedle toho se trochu vysmějeme slavných fotbalovým klubům a sportu obecně.