Papež Benedikt si založil oficiální Twitter účet

Současný papež Benedikt XVI. sice proslul udržováním některých vysoce konzervativních přístupů katolické církve po svých předchůdcích, nikdo mu ale nemůže vyčítat nemodernost v oblasti komunikace. Od poloviny prosince se Benedikt chystá začít tweetovat, účet již má připravený.

Papež si založil svůj Twitter účet pod jménem @Pontifex. Ačkoliv ještě nepublikoval jediný tweet, počet těch, kdo účet na základě mediálních zpráv o jeho vzniku sledují, narůstá každou minutou a v době psaní tohoto článku již překročil 275 tisíc. První tweet ovšem slibuje Jeho svatost Benedikt XVI. publikovat až 12. prosince, věřící dychtiví elektronické moudrosti církevního vůdce si tak budou muset ještě týden počkat. Prozatím se aktivita papežského účtu omezila na přidání 7 účtů mezi sledované, a to dalších papežských účtů v důležitých světových jazycích – němčině, španělštině, polštině, portugalštině, italštině, francouzštině a snad trochu překvapivě také arabštině.

Papež se k možnostem moderní komunikace vyjadřoval již dříve tento rok k příležitosti tzv. Světového dne sociální komunikace (jde o církevní svátek založený dekretem Inter Mirifica). Vyzdvihoval tehdy výhody stručných zpráv:

“Ve stručných frázích, často ne delších než je verš z Bible, mohou být předávány důležité myšlenky – alespoň pokud ti, kdo se konverzace účastní, nezanedbávají kultivaci svých vlastních vnitřních životů,” řekl Benedikt.

Nový účet Na Twitteru bude také věřícím nabízet možnost, aby se papeže přímo ptali na záležitosti související s vírou, stačí využít hashtag #askpontifex. Již nyní Twitter v návaznosti na tuto zprávu obsahuje řadu neuctivých dotazů a zmínek, a jejich počet jistě již  jen poroste. Zatím se tak zdá, že Vatikán bude potřebovat malou armádu na to, aby mezi nevážně či přímo výsměšně míněnými dotazy našel takové, na které bude moci odpovědět.

Via TNW

Total
0
Shares
Další články