Otevírá se obchod s aplikacemi pro Twitter

Prostřednictvím Oneforty mohou se svými aplikacemi zkusit štěstí jednotlivci i firmy a podobně jako u aplikací pro iPhone vidina bohatství jistě přiláká značné množství vývojářů. Z toho budou logicky těžit i běžní uživatelé, kteří se mohou těšit na záplavu užitečných nebo jen zábavných vychytávek pro svůj Twitter.

Všechno má svou cenu

V současné fázi, tedy těsně před rozjezdem, Oneforty vyjednává s již existujícími developery o vytvoření či poskytnutí jejich aplikací, aby bylo na pultech s čím začínat. Výměnou jim slibuje prestižní umístění na své hlavní stránce. Minimální cena za stažení aplikace bude 99 centů, přičemž podobně jako u konkurence bude Oneforty inkasovat 30 procent výdělku a zbytek půjde tvůrcům. Pokud cena aplikace překročí 14,5 dolaru, smíří se obchod s 20 procenty zisku.

Společnost nicméně přislíbila, že zachová i současnou neziskovou variantu Oneforty. Ta umožňuje vývojářům vybírat dobrovolné příspěvky od uživatelů na svoje výtvory, ze kterých Oneforty ani nadále nebude vybírat žádný podíl a zároveň za platby přes PayPal uhradí všechny transakční poplatky do výše 500 dolarů.

Slibný začátek

Zatím se bude jednat pouze o alfa verzi systému, takže řada věcí se teprve rozjíždí. Systém například bude podporovat jen jednotlivé nákupy a dosud nebyl představen ani způsob placení ze strany konečného zákazníka. Na prvním místě jsou tak nyní podle všeho vývojáři, kteří mají zajistit potřebný obsah, a o jejichž zájem se zřejmě není třeba obávat. Zatím nezávislá služba Oneforty už od investorů dokázala získat 1,6 milionu dolarů a stále se spekuluje i o zájmu samotného Twitteru o její koupi.

Via TC