Oslavte miliardu zhlédnutí videí TED a tweetněte své oblíbené

Myšlenky hodné šíření, to je heslo známého formátu TED a za ním stojící organizace, která v názvu skrývá trojici Technology, Education, Design. A myšlenky se skutečně šíří – jen přes svou video platformu jich už TED rozšířil miliardu.

TED sice organizuje své přednášky již od roku 1984 a již skoro 30 let tak pravidelně přivádí pod jednu střechu zapálené odborníky z různých oborů, publikovat video na internetu ale začal mnohem později, až v roce 2006. Za pouhých šest let se přitom podařilo nevídané – videa již byla přehrána více než miliardkrát. Organizace to oznámila během včerejška. Většinu z tohoto počtu přitom TED získal během posledních tří let, ještě v roce 2009 totiž počet zobrazení teprve překonal hranici 100 milionů.

K příležitosti oslav organizace vydala interaktivní graf počtu zobrazení, na němž se nachází celkem 25 důležitých milníků z její webové historie. Vše začíná v roce 2006 vydáním prvních šesti videí (ta si můžete také hned přehrát), od té doby se pak objevují další veleúspěšná videa, různé rekordy a jiné úspěchy. Interaktivní graf naleznete zde.

Kromě toho můžete s organizací miliardu oslavit i vy. Způsob je jednoduchý, pod hashtagem #TEDBillion tweetněte odkaz na svoje nejoblíbenější video TEDu. Na počest služby, která se snaží šířit velké myšlenky, je jejich další šíření poměrně důstojným způsobem oslavy, nemyslíte?

Pokud vás žádné video nenapadá, možná vám pomohou playlisty, které sestavily z nabídky TEDu známé osobnosti (Ben Affleck, Reggie Watts, Jill Bolte Taylor, Glenn Close, Bill Gates), inspirovat se ale můžete také v TOP20 nejsledovanějších přednášek. Kdo ví, třeba tak pomůžete tomu, aby se během příštích tří let počet zobrazení opět zdesetinásobil.

Via ST

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Yahoo a Facebook prý jednají o partnerství ve vyhledávání

Jak daleko jsou práce na vyhledávači největší sociální sítě? Když Mark Zuckerberg v září připustil, že jeho společnost na vyhledávači pracuje, k možnému časovému horizontu se nevyjádřil. Nyní se ale objevují spekulace o možném vyhledávacím partnerství mezi Facebookem a Yahoo, což by mohlo celý projekt posunout.