Opráski sčeskí historje budou mít výstavu v Národním muzeu

Nejenom, že knižní vydání Oprásků sčeskí historje mizí z pultů nečekanou rychlostí, nejenom, že projekt získal ocenění Křišťálová Lupa, ale dokonce se dočká i výstavy v “národním”. Otevřít by se měla už v lednu a zatím je to prý tajný, takže to berte jako neoficiální informaci.

Tuhle neděli (1. prosince) od 14 hodin má oficiální křest kniha Oprásků sčeskí historje. O jejím vydání jsme psali nedávno a autora projektu jsme při té příležitosti rovnou trochu vyzpovídali. První několikatisícový náklad byl hned pryč, proběhl opakovaný dotisk a teď – pouhých 14 dnů od vydání – už je to víc než 10 tisíc kusů. Ostatně třeba v online žebříčku Kosmasu je mezi bestsellery před Vieweghem, Brownem i Svěrákem, což je na internetový komix dost slušné.

Křtít prý pravděpodobně bude svatý Metud, pokud bude včas a v pořádku exhumován, a křest bude u Národního muzea, respektive u jeho nové, dočasné budovy. K dostání budou podepsané knížky, placky se Zmikundem a tak dále, mimo jiné i čaj s rumem.

Proč u Národního muzea? Až doteď to bylo tajné, a pořád prý tak trochu je, ale právě v Národním muzeu se chystá výstava Oprásků sčeskí historje, která by měla být otevřená od ledna. Tak to hlavně nikde neříkejte!

opraski-pozvanka

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Facebook rozjel zřejmě poslední velké hlasování. Zapojíte se i vy?

Chystané velké změny pravidel Facebooku, které mohou být poslední, o nichž uživatelé dostanou možnost hlasovat, sociální síť v pondělí poslala do schvalovacího procesu. Pokud však bude hlasovat alespoň 30 procent aktivních uživatelů a většina změny odmítne, zůstanou pravidla v dosavadním znění a "přežijí" i veřejná hlasování. Zkušenosti z minula ukazují, že šance velká není.