Olympiádě se na Facebooku věnovalo 116 milionů příspěvků

Celkem soutěžící z olympiády získali pro své stránky na Facebooku 12,2 milionů nových fanoušků. Nejvíce jich získal Usain Bolt, za dobu trvání olympiády přes milion. Zdatně mu sekundoval Michael Phelps, který si šplhnul o 850 tisíc. Dalšími úspěšnými byli také Britové Jessica Ennis (o téměř 700 tisíc na osminásobek původní základny) a Tom Daley, který ze 120 tisíc fanoušků udělal více než milion.

Usain Bolt jako nosič jamajské vlajky

Pokud jde o přezdívky, za pozornost podle Facebooku stojí hlavně dvě. V první řadě jde opět o již zmiňovaného Phelpse, jehož přezdívce „Baltimore bullet“ alias baltimorská kulka se poslední červencový den zvýšil počet zmínek na Facebooku 12x a v jeho domovském státě Marylandu dokonce 28x. Úspěšná byla i Gabby Douglas, jejíž přezdívka „létající veverka“ se v den, kdy získala zlatou medaili, objevovala 20x častěji než obvykle.

Jordyn Wieber se svou zlatou medailí

Nejúspěšnější atleti, kteří na svých stránkách na Facebooku poskytovali informace se zákulisí, se často mohli chlubit i desítkami tisíc Like u svých příspěvků a tisícovkami komentářů. Mezi nejúspěšnější patřil určitě Bolt, jehož příspěvku o nošení jamajské vlajky dalo Like přes 160 tisíc lidí, a špatně si nevedla ani Jordyn Wieber, jejíž fotografii se zlatou medailí si oblíbilo víc než 120 tisíc lidí.

Via Facebook