Obrázky lze nyní na Facebook nahrávat jednoduchým přetažením

Místo až šesti různých kliknutí nutných k nahrání fotografií přichází Facebook s mnohem jednodušším a elegantnějším řešením. Uživatelé mohou nově nahrávat fotografie na sociální síť přímo z plochy jejich prostým přetažením.

“Drag to Upload” se jmenuje nová funkce, s jejíž pomocí hodlá Facebook usnadnit svým uživatelům nahrávání fotografií. Zuckerbergova síť je již dlouhou dobu nejpopulárnější službou na sdílení fotografií a právě ze sdílení obrázků pochází velká část její obliby mezi uživateli. A to jak té dnešní, tak ještě z dob, kdy neznala v současnosti velmi populární aplikace a další možnosti k zabavení uživatelů.

Dřívější způsob nahrávání fotek vyžadoval nastavení cesty na pevný disk uživatele, což zabere spolehlivě více než jedno kliknutí. V rámci nové funkce uživatel fotografii pouze vezme z plochy myší a přetáhne ji do políčka pro vkládání statusů. Vložit takto lze i několik fotografií najednou a k dispozici jsou náhledy všech připojených obrázků ve spodní části pole pro vložení statusu. Funkce je určena pro uživatele klasických PC a Maců a Facebook ji začal zprovozňovat během minulého týdne. Od počátku tohoto týdne by měla být dostupná pro všechny.

Via TC

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Dokument: Soukromí často končí přijetím všeobecných podmínek

Přečetl někdo někdy podmínky užívání software nebo on-line služby do konce? Možná by to ale občas nebylo na škodu. Kliknutím na tlačítko "Agree" totiž dost často odevzdáváme i zbytky našeho soukromí do hlubin nekonečných databází velkých firem. Tajemné texty přilákaly i filmaře a vznikl z toho dokument.