Obrazem: Wikipedia je mimo provoz, protestují i Google či WordPress

Podrobněji jsme o různých formách protestu psali už včera, když vyšlo najevo, že se 18. ledna coby dne protestu proti zákonům SOPA a PIPA zúčastní také Wikipedia. Tak se stalo a od dnešní šesté hodiny ranní (našeho času) na Wikipedii žádný anglicky psaný článek nenajdete po dalších 24 hodin. Google zase pro americké uživatele zakryl svoje logo na doméně google.com, pro všechny bez rozdílu na ní pak poskytuje také odkaz na speciální stránku End Piracy, Not Liberty s informacemi o obou zákonech, infografikou a možností přidat se k protestům.

Již dříve přislíbenou účast potvrdil také další velký hráč WordPress, který informacemi o protestu nahradil svou domovskou stránku wordpress.org i wordpress.com. V aktuálním blogovém příspěvku také vybízí uživatele své platformy, aby se připojili k protestu stažením některého z protestních pluginů pro svůj web. Stejně jako další weby, i WordPress umožňuje přímo kontaktovat americké politiky.

Ve dvě odpoledne čeká vypnutí služeb také Reddit, který už na své stránky umístil odpočítávadlo. I další služby se budou přidávat v průběhu dne, například Mozilla, jiné, jako třeba Twitpic, se omezily na změnu loga. Flickr dokonce nechává všechny své uživatele na den skrýt jakékoliv fotografie, místo nichž se objeví informace o protestu. Obsáhlý seznam dalších zapojených společností najdete na sopastrike.com.

Wikipedia:

Google:

WordPress:

Twitpic:

Reddit:

Wired:

Minecraft.net:

Mozilla:

Flickr:

Destructoid:

Soshable:

Electronic Frontier Foundation:

TheOatmeal.com: