Obama po zvolení získal dva nejpopulárnější tweety historie

Demokrat Barack Obama vyhrál americké prezidentské volby a zůstane ve svém křesle další čtyři roky. Zprávy, kterými tyto čtyři roky oslavoval na Twitteru, se staly vůbec nejpopulárnějšími tweety z hlediska počtu retweetů. Do své bohaté historie úspěchů na sociálních sítích tak přidal další zářez.

Barack Obama zvítězil včera nejen v prezidentských volbách v USA, ale také na Twitteru. Svým tweetem, ve kterém oslavuje další čtyři roky v Bílém domě, překonal nejpopulárnější tweet Justina Biebera v počtu retweetů během prvních 30 minut. Do této chvíle pak Obama nasbíral se zprávou retweetů skoro 575 tisíc.

Rekordní tweet Baracka Obamy

Justin Bieber a jeho tweet ze září tohoto roku má v současnosti retweetů zhruba 223 tisíc, až do Obamova tweetu to ale stačilo na to, aby na Twitteru šlo o nejpopulárnější zprávu historie. Obama v tuto chvíli drží dva nejpopulárnější tweety, i jeho druhý prezidentský tweet již totiž dokázal Biebera v počtu retweetů překonal, i když jen o několik tisíc.

I druhý prezidentský tweet baracka Obamy bodoval

A kdo ví, třeba k vítězství Obamovi trochu pomohla i jeho včerejší návštěva Redditu, kde se uživatelům krátce připomněl po srpnové diskuzi a vyzval je, aby nezapomněli volit. Prezidentovi se každopádně jeho důraz na sociální média, na nichž svého oponenta Mitta Romneyho jasně přehrál, podle všeho vyplatil.

Obama na Redditu během volebního úterý

UPDATE: A stejná fotka, kterou obsahuje i nejpopulárnější tweet, se stala také nejlajkovanější fotografií v historii Facebooku. V současnosti skoro 2,8 milionu Like a počet stále roste.

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Shareaholic: Návštěvnost zprostředkovaná Facebookem roste, hlavně na mobilech

Facebook je mezi sociálními platformami dlouhodobě tou vůbec nejvýkonnější v přivádění návštěníků na externí weby. Analýza od Shareaholic ukazuje, že za poslední rok si ještě polepšil, když jím zprostředkovaná návštěvnost povyrostla o skoro 60 procent. Dobrou zprávou navíc je, že rozhodující podíl na růstu měla mobilní návštěvnost.