O čem se nejvíce mluvilo v roce 2018 – Víme o #ocemsemluvi

O čem se nejvíce mluvilo v roce 2018 - Víme o #ocemsemluvi

Od srpna 2018 pro vás v rubrice #ocemsemluvi zpracováváme přehled těch nejoblíbenějších článků na sociálních sítích rozdělených na témata: startupy, sport, umění, cestování, akce, móda a krása. Pravidelně sledujeme o čem se mluví a jsme rádi, když o tom víte i vy. Sestavili jsme přehled těch největších trháků za rok 2018, o kterých se bavilo celé Česko.

STARTUP

Ve zprávách týkajících se startupového světa bylo v roce 2018 hlavně veselo. Když pomineme facebookové příspěvky českých politiků, které sbíraly spíše smutníky, než smajlíky, tak tu máme vítěze.

Příspěvek iDnes o ruském Kalašnikovovi, který kromě “gulometů” začíná vyrábět i elektromobily, a bude tak konkurovat Elonu Muskovi a jeho elektromobilům Tesla. Tento příspěvek Čechy úplně rozsekal smíchy. Nasbíral více HAHA smajlíků, než lajků.

Ruský výrobce zbraní odhalil koncept elektromobilu, který má konkurovat americké Tesle.

Uverejnil používateľ iDNES.cz Piatok 24. augusta 2018

Čechy kromě bizárů dále táhlo levné bydlení z 3D tiskárny. A zde opět zabodovala zpráva o ukrajinském startupu PassivDom

Hledáte rychlé a dostupné bydlení? Mohl by se vám líbit dům z 3D tiskárny, který navrhl ukrajinský startup.

Uverejnil používateľ iDNES.cz Utorok 23. januára 2018

Aby na českých sociálních sítích nebylo slyšet jen o východoevropských startupech, tak si svoji pozornost naštěstí vybojoval i americký Google se svým programem Startup with Google.

Začínáte s podnikáním a nejste si jistí, jak na to? Přinášíme vám Akademii pro začínající startupy v regionech, sérii…

Uverejnil používateľ Google Streda 22. augusta 2018

SPORT

O startupy je na českých sociálních sítích sice zájem, ale jaký průvan tam dokáže udělat Jarda Jágr se svým komentářem k bolavému kolenu, wow. O takovém dosahu si třeba Kiwi.com může jen nechat zdát.  

Ahoj HR,tady posílám fotku. Ta je sice ještě z letadla, ale já už jsem dávno doma. Takže to je vzkaz pro některé…

Uverejnil používateľ Jaromír Jágr Streda 31. januára 2018

Čínskému výrobci mobilních telefonů Huawei se podařilo vsadit na správného ambasadora. Akrobatický pilot Martin Šonka potřetí v řadě zvítězil na zářijovém Red Bull Air Race a dostal se tak do vedení šampionátu. Bylo okolo toho docela haló. 

Náš ambasador Martin Šonka potřetí v řadě zvítězil a dostal se tak do vedení šampionátu. Zbývají dva závody ve Spojených státech. Sledujte s námi, jak to nakonec dopadne 🤩Instagram.com/martinsonka

Uverejnil používateľ Huawei Mobile Nedeľa 16. septembra 2018

Do třetice nejoblíbenějších příspěvků se sportovní tématikou přispěla hned na začátku roku biatlonistka Gabriela Koukalová vyjádřením o ukončení své sportovní kariéry. A to se v té době ještě nevědělo, co za další kauzy budou následovat.

Milí fanoušci,rozhodla jsem se Vám touto cestou sdělit to, co už nejspíš všichni tušíte. Na základě mých zdravotních…

Uverejnil používateľ Gabriela Koukalova Piatok 12. januára 2018

UMĚNÍ

Divadelní vystoupení brazilského fotbalisty Neymara da Silvy Juniora letos na Mistrovství světa ve fotbale zaznamenali snad všichni uživatelé sociálních sítí. A pokud ne toto originální vystoupení, tak jistě jednu z parodií fanoušků fotbalu. 

CESTOVÁNÍ

Pipiny z 3v1 ví jak má taková česká dámská dovolená vypadat. Evidentně se v tomto video dokumentu shlédly i ostatní Češky.

Děvčata, na dovolenou letos zásadně bez chlapců! Ať je taky nějaká čuryna žejo…

Uverejnil používateľ 3v1 Streda 6. júna 2018

Žádný hluk, silnice ani auta… Jen ty, moře a slunce. Češi prostě milují Chorvatsko, co dodat.

V každém poutníkovi je tak trochu skrytý malý gipsy. V ČR nám vznikl zajímavý YouTube kanál Diamanto GipsyTube, který nabírá na popularitě. Podporuje gipsy muziku, a jak sami píší: 》》 SDILEJT LAJKUJTE 《《

AKCE

Umět udělat promo na firemní festival je umění. Nejznámější značka českého piva Pilsner Urquell to však umí. Propagace Pilsner festu měla na sociálních sítích velký dosah a 176. výročí první várky zlatého ležáku se tak mohlo skvěle oslavit. 

Pilsner fest

Americké barevné lentilky Skitless letos nejvíce bavily na Halloweena. Uspořádali strašidelnou soutěž alá pevnost Boyard. Báli byste se? 

Na komunikační vlně každoroční Apple Keynote se tento rok skvěle svezli v CZC.cz Uspořádali soutěž o nový iPhone XS. S jejich hashtagem #ChciiPhoneOdCZC soutěžilo na Facebooku několik tisíc milovníků iPhonů a dosah byl obrovský.

Záznam z Apple Keynote. Představeny byly hned tři nové iPhony a Apple Watch. ❤ A pozor! Stále s námi můžete SOUTĚŽIT o…

Uverejnil používateľ czc.cz Streda 12. septembra 2018

MÓDA A KRÁSA

Vítězem módních výstřelků roku 2018 jsou skládací podpatky, no dámy a pánové co na to říkáte?

Uverejnil používateľ Chalany High Heels Streda 13. júna 2018

Tři oříšky pro Popelku jsou minulostí. Od roku 2018 frčí tři copánky.

ÚŽASNÝ ÚČES !!! 😮👌

Uverejnil používateľ Jenzeny.cz Štvrtok 21. júna 2018

Tetování je stále více trendy. V Čilichili kápli na to, na co se po prvním tetování připravit. U druhého už vám dají všichni jistě pokoj. 

Lidé na obrázku si právě uvědomili, čím si bude muset tetovaný projít, až to tetování bude mít.

Uverejnil používateľ ČILICHILI a cilichili.cz Utorok 23. januára 2018

#ocemsemluvi

Rubrika „O čem se mluví“ je nová série pravidelných článků, které se opírají o tvrdá data nejsledovanějších a nejkomentovanějších článků českého internetu. Vzniká ve spolupráci s online platformou pro naslouchání SentiOne.

SentiOne - light-interface

Diskuze k článku