Nutella předvedla, jak se to na Facebooku rozhodně dělat nemá

Poučení první: Komunikaci vaší firmy by nikdy neměli určovat právníci. Poučení druhé: Nemělo by se do ní plést ani vaše přebujelé firemní ego. Poučení třetí: Když se nakonec přeci jen rozhodnete přiznat chybu, omluvu by neměli psát ti samí právníci, kteří to na začátku pohnojili (viz poučení první).

Když máte komunitu nadšených fanoušků, kteří jsou dokonce tak nadšení, že pod vedením jednoho superfanouška pořádají světový den oslavující váš produkt, co uděláte? Pokud jste společnost Ferrero, tak zjevně pošlete dopis požadující zrušení takové nelegální akce a smazání všech souvisejících profilů na sociálních sítích kvůli zneužití firemní značky.

Přesně takový dopis totiž obdržela Sara Rosso, která každý rok pořádá tradiční World Nutella Day. Když se o tom dozvěděli další příznivci, samozřejmě následovala vlna rozhořčení v internetových diskuzích a na sociálních sítích, přičemž řada lidí hlásala definitivní rozchod s Nutellou.

Společnost nakonec zareagovala a dopis stáhla, “omluva” zveřejněná na Facebooku ale působí dojmem, jako by jí sepsal nějaký automat. Navíc postrádá zcela klíčovou přísadu – sebekritiku.

A přitom by člověk řekl, že už by se firmy mohly poučit a začít se na sociálních chovat trochu lidsky. Příkladů už za ta léta mají spoustu, vzpomeňme třeba na Sony Ericsson, který podobným způsobem nechal na čas zavřít blog svých nejoddanějších příznivců.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Druhý pokus o nejdelší volný pád historie už dnes!

Jeden z nejdéle připravovaných a nejdražších virálních počinů všech dob, ne-li ten vůbec nejdražší, se opět blíží. Po úterním nezdaru můžete přípravy na druhý pokus Red Bullu a Felixe Baumgartnera o seskok z více než 36 kilometrů začít sledovat již během dnešního odpoledne. A my ze všech sil držíme palce, aby se tentokrát Rakousku již podařilo vstoupit do historie marketingu a kosmického programu.
Přečtěte si více

V Praze se otevře první velká výstava fotek z Instagramu

Ve čtvrtek 28. listopadu bude v zahájena výstava deseti fotografů, kteří se seznámili na Instagramu, žijí v Česku a baví je tvůrčí potenciál chytrých telefonů ve spojení s jejich optickým omezením. Výstava čítající 140 různých děl bude přístupná až do 14. prosince a bezpochyby důkladně prověří osobní postoj k fotografii u každého návštěvníka.