NRA se na sítích poučila, po další střelbě si předepsala ticho

Po velkém komunikačním průšvihu na Twitteru z letošního léta se National Rifle Association zřejmě rozhodla předejít potížím a v reakci na střelbu v Newtownu odstavila svou stránku na Facebooku. Účet na Twitteru je stále aktivní, veškerá komunikace byla ale přerušena. Stane se takový postup novým standardem?

Když světem hýbou emotivní události, nemohou se velké značky tvářit, že se nic neděje. Mnohé z nich se o tom již letos na vlastní kůži přesvědčily po střelbě v denverském kině na premiéře nového Batmana. Řada firem včetně National Rifle Association nijak nezměnila naplánovanou komunikaci na další dny a výsledky byly hodně nepříjemné. O to víc, že se vše odehrálo pouhé dva dny před ročním výročím útoků norského masového vraha Andrese Brievika.

Chybami se člověk učí a tak NRA po aktuální školní tragédii raději přerušila komunikaci úplně. Účet na Twitteru již třetím dnem mlčí, zřejmě aby nezavdal příčinu k rozezleným hádkám, a stránka na Facebooku, kde se teprve před pár dny oslavovalo dosažení 1,7 milionu fanoušků, je dočasně nedostupná úplně. Ať už je to preventivní opatření, nebo reakce na nebezpečně se množící extrémní hlasy z obou táborů, zatím není jasné, jak dlouho odstávka potrvá.

Je pravdou, že ve vypjatých okamžicích nejdou uživatelé sociálních sítí pro pomyslnou ránu daleko. Přesvědčili se o tom i správci facebookové stránky hry Mass Effect poté, co se rozkřikla nepravdivá informace, že vrah byl jejím fanouškem (ale i kdyby…). Když v takovém případě ještě řeknete pojem “akční střílečka”, rudý hadr už ani nemusíte vytahovat. Stránka musela čelit takovému náporu nenávisti vůči tvůrcům hry, že je nyní možnost přidávat komentáře zrušena a komunikace utichla, neboť rozzuřený dav jako obvykle jen čeká na příležitost, aby mohl přelít svůj vztek do komentářů.

Už několikrát jsme viděli situace, kdy je značka na sociálních sítích cílem natolik soustředěného útoku, že takřka jakákoliv racionální komunikace ztrácí smysl. Úplná deaktivace stránky pak může být pohodlným řešením, není to ale zrovna sofistikovaný a vůči věrným fanouškům férový krok hodný doporučení. Alespoň dočasné přerušení obvyklé komunikace nicméně může být moudrou a dost možná jedinou cestou, jak se některým problémům vyhnout. Ticho léčí.

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Facebook dále rozšiřuje možnosti videoreklam

Facebook nechce být jen o odkazech a fotografiích, ale chce prorazit i ve světě videoreklamy. Po představení automaticky přehrávaných videí a rozšíření analytických možností videa nyní sociální síť nabízí pro videoreklamy i nové marketingové možnosti.
Přečtěte si více

Nejlepší odpovědi z Quory si můžete stáhnout jako knihu v PDF

Sociální síť Quora věnovaná otázkám a odpovědím na ně se o své přední uživatele pečlivě stará. Kromě věcí jako jsou speciální trička či odznaky pro ně v minulém roce vydala také knihu s jejich nejlepšími odpověďmi z let 2010 až 2012, kterou si nyní s mírným zpožděním může stáhnout každý.