Nový plugin od McAfee ochrání vaše fotky na Facebooku

Koncem měsíce slibuje antivirová společnost McAfee vydat nový plugin do prohlížeče, který by měl ochránit fotky uživatelů na Facebooku a zvýšit tak jejich soukromí. Zamezí jejich stahování i prohlížení kýmkoliv, kdo nemá patřičné oprávnění.

Při svém spuštění bude plugin fungovat v Internet Exploreru, Chromu a Firefoxu, později McAfee slibuje přidat také iOS, Android a Mac. S pluginem uživatel zvolí, pro které přátele budou fotografie viditelné, a pro všechny ostatní budou zobrazeny rozmazaně. Nevýhodou ovšem je, že i zvolení uživatelé uvidí fotografie rozmazaně, pokud si plugin nenainstalují také. Bez výslovného povolení nebude nikdo moci fotografie stáhnout, zaznamenat pomocí klávesy PrintScreen nebo jinak neoprávněně použít – ani lidé, kteří k obrázkům budou mít přístup.

Kromě toho zabudovaný software pro rozpoznávání obličejů upozorní na všechny fotografie nahrané přáteli, v nichž se (byť jen pravděpodobně) nachází uživatelův obličej a přitom na nich zatím nebyl označen. V reakci může uživatel své přátele požádat, aby ho ve fotografii vůbec neoznačovali a urychleně ji stáhli. Na fotografie označené tagem upozorňuje uživatele notifikací přímo Facebook.

Největší nevýhodou softwaru, který po svém publikování slíbeném na konec srpna bude k nalezení jako aplikace přímo na Facebooku, bude fakt, že bez jeho instalace vašimi přáteli si fotografie neprohlédne vůbec nikdo. Pro většinu uživatelů to pravděpodobně bude příliš vysoká cena za bezpečnost. Ti, kteří o prohlížení svých fotografií přáteli nestojí, je totiž na sociální síť v první řadě vůbec nenahrávají.

Via Mashable

Total
0
Shares
Další články