Nový Activity plugin umožní nastavit, co o vás aplikace sdílí

Facebook představil nový Activity plugin, který má společnostem využívajícím Open Graph aplikace pomoci uživatelům umožnit jednoduché nastavení toho, co o nich aplikace sdílí na Facebooku.

Open Graph aplikace sice musí podle podmínek Facebooku dát uživateli na výběr, co o něm budou sdílet, až do nynějška ale byla praktická implementace tohoto požadavku ne zcela jednoduchá. To má změnit nový sociální plugin, který Facebook včera představil.

Activity plugin mohou na svoje weby umístit vydavatelé, kteří svým uživatelům umožňují propojení s Facebookem pomocí Open Graph aplikace. Uživatelé potom mají možnost přes plugin jednoduše nastavit publikum, které sdílené položky uvidí, včetně volby, že je neuvidí nikdo. Upravovat publikum lze v pluginu i pro jednotlivé příspěvky zvlášť, a ty příspěvky, které se uživateli nelíbí, je možné úplně smazat. To všechno přímo z webu vydavatele, stačí, pokud je uživatel zalogovaný do Facebooku.

Activity plugin

Facebook představil novinku na svém blogu, kde Andrew Chen mimo jiné píše: “Například pokud jednotlivec užívá hudební aplikaci, může si přes plugin přizpůsobit nastavení pro různé aktivity kolem poslouchání hudby bez toho, aby musel navštívit přímo Facebook a zde kontrolovat, co je publikováno. Stejně tak i u cestovní aplikace, pokud se uživateli líbí restaurace nebo napíše recenzi na hotel, a rozhodne se, že by o tom měli vědět jen určití přátelé, může si to také v pluginu nastavit.”

Total
0
Shares
Další články