Nový a starý MySpace budou nečekaně fungovat samostatně

Příchod nové podoby MySpace je na spadnutí, k jejímu postupnému otevření veřejnosti by mělo dojít v příštích měsících. Vedení kdysi největší sociální sítě nicméně dospělo k jednomu zajímavému rozhodnutí – nebude rušit starou podobu služby a uživatelé obou verzí budou moci fungovat separátně.

Pokud snad jste jedním z několika milionů posledních uživatelů současné podoby sociální sítě MySpace, možná jste se po nedávném předvedení nového designu báli, že vám ji aktuální vedení časem zruší. Už nemusíte. Současný šéf MySpace Tim Vanderhook se nechal slyšet, že až dojde ke spuštění nové verze, bude fungovat odděleně vedle té staré. Kdy a zda vůbec bude stará verze zrušena, to se ukáže za pochodu. Pokud bude stará verze mít mezi uživateli dostatečnou popularitu, mohla by fungovat ještě velmi dlouho.

“Pro uživatele používající klasický MySpace bude existovat speciální oddělená sekce. Necháme ji nějakou dobu funkční. Rozhodnutí, zda ji vůbec někdy zrušíme, uděláme později,” řekl doslova Vanderhook v interview pro ABCNews.

MySpace si také uvědomuje, že jeho pozice na trhu bude i s novou verzí velmi odlišná od pozice, v níž je jakákoliv skutečně nová a neznámá služba. Nechystá se proto udělat ohromné jednorázové spuštění “ve stylu Steva Jobse”, místo toho je v plánu postupné zpřístupňování pro různé skupiny uživatelů pomocí individuálně mířených pozvánek.

V současnosti jsou na novém MySpace jeho zaměstnanci a lidé z oblasti hudby, tedy umělci, DJové, jejich manažeři a další. V další vlně rozešle sociální síť pozvánky svým nejvěrnějším uživatelům ze staré verze a během následujících měsíců bude postupně rozesílat pozvánky dalším zájemcům. Cílem je mimo jiné dostatečně otestovat všechny nové funkce se zainteresovanými uživateli dřív, než se k nim dostane širší veřejnost.

Via cnet

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Dostaňte Neila Armstronga znovu na Měsíc díky Twitteru

Když minulý měsíc odešel nejznámější astronaut světa Neil Armstrong, který jako první v historii lidstva stanul na povrchu Měsíce, mnoho lidí mu přes web vyjadřovalo svou úctu. Nyní tak můžete učinit ještě jednou a s projektem One Small Tweet se zároveň můžete podílet na jeho poslední cestě k Měsíci.
Přečtěte si více

Vyzkoušejte Facebook ve verzi, která filtruje méně příspěvků

Protože Facebook rozhoduje o tom, které příspěvky přátel a značek jako uživatelé vidíme, hodně obsahu nás mine. Důvodem je snaha zobrazovat jen to nejzajímavější, abychom se dobře bavili a vydrželi na sociální síti co nejdéle. S odkazem, který objevil vývojář Tom Waddington, toho ale ve svém news feedu uvidíte mnohem víc.