Nové profily na Twitteru mají od včerejška všichni

Nová podoba profilů na Twitteru byla testovaná na malém vzorku uživatelů už od počátku února, kdy ji zachytili první z nich. V dubnu pak Twitter nové profily oficiálně představil v americké Today Show. Jak nebývá u redesignů sociálních sítí zvykem, velké množství svých uživatelů novinkou potěšil, což lze samo o sobě považovat za velký úspěch.

Mnoho z nich ale přesto muselo čekat až do včerejška, tedy skoro dva měsíce, než nový design doputoval i na jejich profil. Twitter jej spouštěl postupně, a až včera společnost oznámila, že než v Americe padne noc, budou nové profily mít všichni její uživatelé.

twitter profiles rolling out

Nové profily jsou vizuálnější, přehlednější, ustupují od přizpůsobeného pozadí a namísto toho poskytují prostor pro vlastní kreativitu (po vzoru Facebooku) v cover fotografii. Profil je rozdělen do třech sloupců, s informacemi o uživateli vlevo, jeho tweety uprostřed a doporučeními na pravé straně. Zvýrazněny jsou na něm nejpopulárnější tweety uživatele, které jsou větší, a profil poskytuje možnost přišpendlit si na vrchol prostředního sloupce tweet, který uživatel považuje za svůj nejlepší.

Kompletní popis i s obrázky naleznete v našem dubnovém článku, v němž jsme se představení nových profilů věnovali.