Nová funkce na Facebooku: Cílení streamu z Fan Pages

Možnost zásobovat fanoušky informacemi mají majitelé Facebook Fan Pages už dlouho. S novou funkcí, kterou Facebook dnes spustil, mohou navíc zvolit, kteří fanoušci daný status či link uvidí.

Pokud provozujete nějakou Facebook Fan Page, určitě využíváte možnost dělit se s fanoušky o různé novinky a zajímavosti prostřednictvím statusů, linků, fotek a videí, které se fanouškům zobrazí v jejich Live potažmo News Feedu (v české verzi Facebooku Novinky a Hlavní zprávy). Facebook nyní přišel s vylepšením této služby, totiž s filtrem, který určuje, kdo jaký update uvidí.

Funkci ovšem využijí jenom ti, kdo mají fanoušky z různých zemí, resp. jiných jazykových mutací Facebooku. Majitelům fanouškovských stránek dovoluje vybrat zemi, ze které musí fanoušek pocházet, aby se mu informace zobrazila, nebo jazyk, který má uživatel nastavený (případně obojí). Praktická bude tato funkce především pro společnosti se záběrem ve více zemích, které chtějí udělat promo například reklamní kampani, která probíhá pouze na Slovensku. Jednoduše nastaví zemi původu fanouška na Slovensko a nebudou tak spamovat své francouzské, německé a americké přívržence s něčím, co se jich netýká.

Update se fanouškům, kteří nesplní kritéria, nebude zobrazovat nejen v News Feedu, ale ani přímo na fanouškovské stránce ani nikde jinde na Facebooku.

U některých států bude k dispozici i výběr regionu nebo města. Samozřejmostí je možnost vybrat více zemí/regionů/měst, stejně jako jazyků, podle toho, jak potřebujete svoje sdělení zacílit.

via Facebook Pages Notes

Total
0
Shares
Další články