NotFound.org využívá chybu 404 ke hledání ztracených dětí

“Stránka nebyla nalezena, stejně jako šestiletá Livia.” Tak zhruba zní zpráva, kterou webové servery spolupracující s evropskou organizací NotFound.org ukazují svým návštěvníkům místo obyčejné chyby 404 o nenalezení stránky. Když už se něco pokazí, proč toho alespoň nevyužít k dobrému účelu…

NotFound.org je projektem několika evropských organizací, které se zabývají problematikou zneužívaných a pohřešovaných dětí – především Missing Children Europe, European Federation for Missing and Sexually Exploited Children, Child Focus a několika dalších partnerů. Cílem je přitáhnout více pozornosti k problematice unesených a pohřešovaných dětí a najít další kanál, kterým by bylo možné napomoci šťastnému návratu těchto dětí domů nebo alespoň do bezpečí.

Spolupracujících webů bylo při včerejším spuštění kolem 50, ale během několika málo hodin se počet rozrostl na více než 300. Nyní již jich je přes 800 a dále přibývají, jen během psaní tohoto článku jich přibylo přes 20. Weby participací v projektu souhlasí s používáním speciální 404 stránky, která kromě toho, že uživatele upozorní na nemožnost nalézt stránku, kterou hledal, zobrazí také fotku některého hledaného dítěte z databází NotFound.org. Samozřejmostí je odkaz na web projektu, kde mohou zájemci najít jak další informace o něm, tak odkazy na organizace zabývající se pohřešovanými dětmi.

404 stránka z dílny NotFound.org

Projekt začal v Belgii, v současnosti se ale šíří do celé Evropy, kde Missing Children Europe zastřešuje ve více než 20 zemích lokální organizace zabývající se problematikou pohřešovaných dětí. S růstem projektu organizátoři počítají s tím, že budou využívat i pokročilejší technologie pro zvýšení šance objevení dětí. Jednou z možností, se kterou se do budoucna počítá, je využití geolokace pro zobrazování fotek dětí uživatelům v těch částech světa, kde je nejvyšší šance na jejich nalezení.

Pokud byste chtěli svůj web přidat mezi stránky, které zobrazují speciální 404 chybu od NotFound.org, zamiřte na domovskou stránku projektu a klikněte na tlačítko “Yes, I’ll make better use of my 404-page”. Automatický formulář vás provede zbytkem procesu.

Via Mashable

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Facebookové stránky od A do Z. Lekce první: Založení a název

Založení facebookové stránky je záležitostí několika minut, resp. kliků. Její pojmenování je ale docela věda, a to jak ze strategického pohledu, tak s ohledem na získávání fanoušků a kvůli restrikcím ze strany facebookových obchodních podmínek. Právě tomuto tématu se proto věnuje první část nového pravidelného seriálu od odborníků z agentury Brandz Friendz, který nás provede úskalími Facebooku.