New York Times testují funkci, která umožňuje tweetovat věty přímo z článku

New York Times testují od minulého týdne inovativní funkci využívající sociálního vlivu Twitteru. Funkce zvýrazňuje v článku některé zajímavé věty, a dává uživatelům možnost je jediným kliknutím publikovat jako tweet.

Zatímco nadpis není vždy tím, co čtenáře maximálně zaujme, zajímavá citace z článku může tuhle úlohu splnit skoro vždy. Právě z této myšlenky vychází i inovativní funkce, kterou minulý týden vyzkoušela publikace New York Times.

Hlavním cílem samozřejmě je, aby Twitter pomohl Times přivést k článkům nové čtenáře. Princip je jednoduchý, v článku jsou zvýrazněny čtenářsky zajímavé pasáže. Když na některou z nich uživatelé kliknou, mohou je snadno publikovat jako tweet. New York Times v testu zajímalo, zda je způsob zviditelňování obsahu může skutečně být funkční.

Prozatím se zdá, že ano. Článek o Saturday Night Live, kde funkci Times použily, zaznamenal 11x více tweetů, než je průměr mezi 500 nejsdílenějšími články za uplynulý měsíc.

Tweet, který je automaticky vygenerován při kliknutí na zvýrazněný text, obsahuje i odkaz na článek. Tento odkaz návštěvníka zároveň zavede přesně na to místo v článku, kde se zvýrazněná pasáž nachází. Funkce navíc v podání Times fungovala nejen pro desktopové uživatele, ale i pro čtenáře z mobilních telefonů. Rozhodně povedený nápad, jak na svůj web s pomocí sociálních médií přivést nové návštěvníky.

Total
0
Shares
Další články