Nemáte vůli na pravidelné cvičení? Ušijte si na sebe sociální bič

Některé agentury se evidentně v létě nudí. Čtveřice z Confidence Digital tak zkusila využít Facebook k tomu, aby u stolů úplně nezakrněla. Budeme fit, pokud budete chtít, znělo heslo akce.

“Uspokojení při pohledu na utrpení druhého je dvojího druhu. První má zdroj ve významu zprostředkované negativní zkušenosti pro vlastní poučení, a tedy přežití: Hlavně, že se to nestalo mně! Druhé má zdroj v sadistických sklonech v některých z nás. V takovém případě přináší až pocit slasti,“ vysvětluje psycholog Cyril Höschl. Tolik teoretický úvod k sofistikovanému mučení svých přátel na Facebooku.

Agentura Confidence Digital zkusila škodolibost svých přátel změnit v něco pozitivního a vyhlásila na svém profilu hubnoucí program. Za každý lajk jeden dřep, za komentář sklapovačku a za sdílení klik. A škodolibost zafungovala. “Nejúspěšnější”, account manažer Martin Benda, se musel vypořádat s náloží 203 sklapovaček, 161 dřepů a 36 kliků.

“Pokud se vám nedaří realizovat vaše předsevzetí ohledně lepší fyzické kondice, pak je ideální využít online prostředí sociálních sítí: nikam se neschováte a všichni touží vás vidět „trpět“,“ komentuje Tomáš Studeník z Confidence Digital jejich pokus.

Total
0
Shares
Další články