Nejžádanějším zaměstnavatelem je podle LinkedIn Google, Facebook si pohoršil

LinkedIn letos opět zveřejnil seznam zaměstnavatelů, o které lidé nejvíc stojí. V pořadí druhý ročník žebříčku opět ovládly Google a Apple. Ke změnám ale došlo na dalších pozicích, Microsoft a Facebook, které loni obsadily třetí a čtvrtou příčku, si pohoršily.

25 miliard interakcí rozhodně není málo. Právě k tolika interakcím od začátku roku na LinkedIn došlo mezi jeho 238 miliony aktivních uživatelů. A právě z těchto interakcí sociální síť vytvořila žebříček nejžádanějších zaměstnavatelů letošního roku.

Oproti loňskému roku se nezměnila první dvě místa, která stále drží Google a Apple. K posunu už ale došlo na třetí a čtvrté pozici, které místo Microsoftu a Facebooku obsadily společnosti Unilever a Procter & Gamble. Microsoft se posunul až na pátou příčku, a největší sociální síť skončila letos šestá.

Top-6-In-Demand

Ze zajímavých internetových jmen se tentokrát do top deset na sedmém místě probojoval ještě Amazon. Twitter, který se v příštích týdnech chystá na burzu, skončil 23., a jako vůbec nejmenší společnost uzavírá na 99. místě ze 100 švédská hudební služba Spotify.

Zajímavostí je, že jak LinkedIn nabírá uživatele i mimo území Spojených států, zvyšuje se počet neamerických firem v žebříčku. Loni jich bylo jen 32 procent. Letos už to bylo 42 procent a lze předpokládat, že s dalším navyšováním množství uživatelů sociální sítě mimo území USA toto číslo dále poroste.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Video: Jak vznikl Reddit? Krátký dokument se zakladateli v hlavní roli

Když byl v prvním ročníku na vysoké škole dotázán profesorem, proč studuje, odpověděl jeden ze zakladatelů populárního sociálního webu Reddit Alexis Ohanian, že by chtěl zařídit, aby svět stál méně za prd ("to make the world suck less"). Nakonec se mu to s Redditem podařilo, i když cesta byla poněkud nepřímá. Víc o tom, jak Reddit vznikl a kdo jsou jeho zakladatelé, se můžete dozvědět v krátkém dokumentu.